«Eesti roimad Andres Anveltiga». Julm vägistaja ja sarimõrtsukas Tenetov jäi vahele tänu šašlõkile

Dagmar Lamp, Andres Anvelt

FOTO: Konstantin Sednev / Postimees / Scanpix

Täna kõnnivad saatejuhid Andres Anvelt ja ajakirjanik Dagmar Lamp koos endise mõrvauurija Michel Rannalaga 1990ndate alguses julma vägistaja ja sarimõrtsuka Vladimir Tenetovi jälgedes.

18. augustil 1992. aastal leidis juhuslik möödakäija Tallinnas Tehnika tänava ja raudtee vahel asuvalt haljasalalt alasti noore naise laiba. Tapetul puudus parem silm, vasak oli vigastatud. Näol oli kolm lõikehaava, kaelal kägistamise jäljed.

Laiba kõrvalt leiti teksad, valged aluspüksid, keha ümbert aga erkroheline vöö.

Ohvri tuvastamiseks kulus nädal ning selleks osutus 20-aastane koduperenaine Anna Zaitseva.

Ei möödunud kolme kuudki, kui 28. oktoobril 1992 leidis juhuslik möödakäija Tihase tänavalt öösel kell 1.30 üliraskelt vigastatud noore naise, kelle silmad olid välja torgatud ja alakehasse oli lükatud puust kepp. Naine suri haiglas kell 4.30. Seos eelmise mõrvaga oli selge ja lapsekingades Eesti politsei seisis silmitsi sadistliku sarimõrvariga.

Sel korral kulus isiku tuvastamiseks kulus kaks nädalat, kui huvi tundis ohvri isa, kelle teada 16-aastane Irina Lebedeva pidi olema sõbratari juures. Irina liikumiste kohta info puudus, ainus niidiots tuli kohtuarstilt: selgus, et Irina oli söönud enne surma šašlõkki, mida oli küpsetatud vardas.

Hakati ajama šašlõki jälgi. Politseinikud avastasid, et Lillekülas sellist kohta, kus šašlõkki pakutakse, pole, lähim kohale, kus ohver leiti, asus Balti jaamas. Seal õnnestus politseil saada kontakti inimesega, kes mäletas mõrvaõhtul baaris olnud seltskonda ning tunnistaja mäletas ka ühe mehe nime - Igor, kes pidi töötama sadamas.

Sadamatest leiti 105 Igorit, kes polnud asjaga seotud.

Politsei istus tunnistajaga mitu nädalat restoranis, lootuses, et Igor välja ilmub. Lõpuks ilmuski ning tema kaudu jõudis politsei Vladimir Tenetovini.

Kõigest täpsemalt kuula aga taskuhäälingu «Eesti roimad koos Andres Anveltiga» kolmandast saatest. Järgmine episood on eetris kahe nädala pärast, 2. mail.

Tagasi üles