K, 7.12.2022

Kasvaja seljatanud Brandon Bays: rohkem antakse sellele, kelles on tänulikkus!

Apollo Raamatuportaal
Kasvaja seljatanud Brandon Bays: rohkem antakse sellele, kelles on tänulikkus!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Brandon Bays.
Brandon Bays. Foto: Peeter Langovits

Spirituaalse kirjaniku Brandon Baysi raamat «Vabadus on» aitab muuta elu pingutusteta mõnusaks olemiseks, täis armu ja rõõmu. Baysi juhendatud sisevaatlused meditatsioonide ja süüvivate mõtlustega võimaldavad kogeda ilmutusi, lõpmatustunnet ja puhastumist.

Rahvusvaheliselt tuntud koolitaja ja meele-keha tervendamise ekspert Brandon Bays avastas oma tõelise kutsumuse teda tabanud ebaõnne tõttu: 1992. aastal diagnoositi tal hiigelsuur kasvaja, millest sai alguse erakordne eneseotsingu, transformatsiooni ja tervenemise teekond. Sellel teekonnal avastas ta viisi, kuidas pääseda vahetult ligi piiramatule tervendamisjõule, mis on olemas kõigis.

Brandon Bays «Vabadus on».
Brandon Bays «Vabadus on». Foto: Pilgrim

Brandoni raamat «Vabadus on» sisaldab inspireerivaid lugusid, mis arendavad sügavamat mõistmist, ja lihtsaid õpetusi, kuidas tarkust igapäevastes olukordades rakendada. «Vabadus on» pakub vahendid, mille abil elada elu tänulikkuses, armastuses ja vabaduses. Bays, kes mais Eestisse tuleb, mitte üksnes ei räägi teoses «Vabadus on» vabadusest, vaid aitab seda ka ise kogeda. Pingutuseta juhib ta järgijat kindlal ja leebel viisil vaikusesse ja rõõmu igaühe sees. Ta õpetab, kuidas vabastada end emotsionaalsetest tõketest, kõrvaldada negatiivne enesehinnang ja minetada mineviku piirangud, et võiks loomulikult avaneda enda vabalt lendavale olemusele.

Postimees avaldab raamatust inspireerivaid tsitaate.

    • Vaikne irooniline muie hiilib su näole, kui taipad, kui naeruväärselt arulage on võidelda elu vastu. See on nagu mingi kosmiline nali. Kõik see, mille poole sa olid püüelnud, on tuntav juba siin selsamal silmapilgul, kui sa lõpetad võitlemise, lõdvestud ja usaldad. See, mis näis nii kaugel väljaspool haardeulatust, on igal pool, on kõiges. Ja see „miski seal kusagil, kui ma vaid selle kätte saaksin“ on otse siinsamas nagu tohutu avar embus, toetades sind pidevalt kohalolekuookeanis.

    • Mida rohkem te võitlete, rabelete, püüdlete, püüate taibata või oma meelt sundida, seda kaugemale tõukate sellesama rahu, mida te otsite. Ja sel hetkel, kui peatute, lõdvestate meele ja keha, lakkate püüdlemast, loobute võitlemast, kogete otsekohe, et rahu, mida otsisite, on siinsamas nagu pingutuseta olemise avar ookean.

    • Eludraama võib ikkagi läbi tantsida – see ainult näib juhtuvat avaramas armukontekstis. Selle sees mõtted tulevad ja lähevad, tunded on selle sees teretulnud – tegelikult on terve elu teretulnud –, ent lõpmatu kohalolek ei tule ega lähe.

    • Suurem osa meist on häälestatud usaldama oma mõistust ja mõtlemisprotsesse, isegi kui oleme saanud maitsta midagi sügavamat. Oleme hakanud kummardama mõtteid, mis tulevad teadlikkusest, uskudes, et need on reaalsed, selle asemel, et usaldada midagi sügavamat kui mõistus, midagi, mis kerkib esile ainult mõttevabast teadlikkusest – armust.

    • Tõeliste vastuste leidmine nõuab lihtsalt, et me minetaksime ülbe uskumuse, nagu oleks meie mõistusel vastused olemas ja meie juhime protsessi. Alles siis, kui anname end lõpmatu armu meelevalda, suudame kasutada oma mõistust kui neutraalset sõidukit, mis kannab edasi ajatust, igavesest kohalolekust sündinud teadmist.

    • Pingutuseta olemine on võti, mis keerab lukust lahti universumi tarkuse. See on alati olnud siin ja saab alati olema ning on alati kättesaadav, kui olete valinud võitlusest loobumise.

    • Kõik ongi laenuks antud. See on sügav arusaamine, et kõik on laenuks ja seega õnnistus, mida tuleb kalliks pidada, ometi oli ka totaalne ebaisikuline leppimine sellega, et kalliks peetud asjad võivad vabalt minu elust lahkuda ja minna teistesse kätesse, kui arm nõnda soovib.

    • Rohkem antakse sellele, kelles on tänulikkus. Tänulikule südamele on peaaegu võimatu vastu panna ja see tõmbab loomuldasa ligi küllust. Tänamatu süda, vastupidi, kipub langema spiraali mööda alla puuduse- ja nappusemerre ja peagi on ainus kogemus sellest, mida ei ole, mis puudub, mis on vajaka. Kui keskendume puudusele, loome seda juurde.

    • Peab olema valmisolek lubada südamel olla tuhat korda murtud ja veel tuhat korda, sest armastuse suurus nõuab teilt kõik. Me ei saa armastuse ees midagi tagasi hoida: meis peab olema valmisolek pakkuda kõik endast tulle – isegi kui see murrab me südame, isegi kui selle ilu vägi ja mõõtmatus meid hävitab. Meis peab olema valmisolek lasta end armastusel rüüstata. Sest just ennast täielikult pakkudes langeme sellesse armastusse ja langemisel antakse meile tiivad ja me oleme vabad hõljuma armutiibadel armastuse rüpes.

    • Kui me oleme täielikult kohal, avatud kõigele loodule, mõtlemata minevikule ega tulevikule, rahul just sellega, tärkab kogu aukartus kui armu loomulik avaldus.

    • Ainult siis, kui ettekavatsematult jäetakse kõik ootused mängust välja ja kogu teadvelolek keskendub praegusele hetkele, saavad õndsus, aupaklikkus ja tänulikkus südame loomulikuks avalduseks.

    • Üks päikeseloojak ei ole parem kui teine. Tegelikult ei olegi päikeseloojak see, mis tekitab õndsuse, sest asi pole mitte selles, mida nähakse, vaid selles, kes parajasti näeb.

Tallinnas toimub 1.-3. maini seminar, kus kõnelevad menuraamatu «Rännak» ja «Vabadus on“»autor Brandon Bays ning Arnold Timmerman. Tegemist on rännakumeetodi praktilise seminariga, kus õpitakse seda meetodit kasutama ja saadakse isiklik kogemus sellest. Seminar on mõeldud kõigile: nii inimesele, kes pole kunagi vaimse praktikaga tegelenud, kui ka sellele, kes on terapeut ükskõik mis vanuses.

Märksõnad
Tagasi üles