Kohtu autoriga ⟩ Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis algab loengusari Tallinna legendidest

FOTO: Natalja Gritsok

Neljapäeval, 30. jaanuaril algab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis loengusari «Tallinna lood ja legendid», milles uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu. Avaloengus Neitsitorni lektooriumis räägib kirjanik Jan Kaus oleviku ja mineviku suhetest linnaruumis.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornide ja käikudekompleks on üks Tallinna tihedamini lugudega «asustatud» alasid: neid on siinsete paikade külge kinnistunud alates linna varastest sajanditest kuni nõukogude perioodi pungikangelaste ja taasiseseisvumiseni välja. Millest need lood räägivad tänapäevasele kuulajale ja uurijale, sellest kuuleb muuseumi kevadhooaja loengusarjas.

Loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuulvas Neitsitorni lektooriumisaalis. Loengute algus kell 18, kestus 1 tund.

Neljapäev, 30. jaanuar kell 18

Kirjanik Jan Kaus: «Olevik ja minevik ning kaos ja kord linnaruumis»

«Käsitlen korra ja kaose küsimust erinevatest rakurssidest – kuidas linnaehitust mõjutavad majanduslikud ja kultuurilised jõud üksteist mõjutavad, üksteisega põrkuvad ja üksteisega sulanduvad; millistes suhetes on omavahel funktsioonid ja tähendused, kuidas oleviku perspektiivist on ülekaalus funktsioonid, aga mineviku perspektiivist tähendused. Ja kuidas kaose ja korra põimumine on ka täiesti ruumiline – kuidas tänavavõrgustik on näiteks loodusliku rannajoonega või koduse raamatukoguga paralleelne nähtus.»

Registreeri siin

Neljapäev, 27. veebruar kell 18

Folklorist Marju Kõivupuu: «Kohalik ja rahvusvaheline Tallinna linnalugudes». Registreeri siin.

Neljapäev, 26. märts kell 18

Elle-Mari Talivee, vanemteadur, Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse muuseumiosakonna juhataja: «Tallinnast kõnelevas ilukirjanduses korduvad motiivid». Registreeri siin.

Neljapäev, 23. aprill kell 18

Tallinna Ülikooli õppejõud Maris Saagpakk: «Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast». Registreeri siin.

Tagasi üles