NÄDALA RAAMAT ⟩ Naine, kes ütleb, et tal pole eesmärke, aga on unistused

Ulla-Maija Paavilainen, «Suurim neist on armastus. Kirsti Paakkaneni lugu». FOTO: Kirjastus Helios

Kuku raadio selle nädala raamat on Ulla-Maija Paavilaineni «Suurim neist on armastus. Kirsti Paakkaneni lugu», kirjastuselt Helios. Raamatut tutvustab Marek Strandberg, saates on külas ka tõlkija Piret Kooli.

Saarijärvil asuvas tagasihoidlikus tares sünnib tüdruk, kes murrab oma energia ja tarmukusega laia maailma. 16-aastaselt kolib Kirsti Paakkanen Helsingisse, kus saavad alguse tema õpingud ja aastakümneid kestnud karjäär. Esmalt asutab ta eduka reklaamiagentuuri Womena, kus töötavad vaid naised. Pärast agentuuri müümist ostab Kirsti majandusraskustes vaevleva Marimekko ja tema eestvedamisel puhkeb legendaarne Soome moemaja taas õitsele.

Raamatus räägib Kirsti avameelselt elu õnnehetkedest ja valusatest kaotustest ning kirjeldab oma kirevat teekonda Soome nimekaimate tippjuhtide hulka. Sõna saavad lähedased ja sõbrad, kel on olnud võimalus seda erakordset naist tunda. Karismaatilise äridaamina iidoli staatusesse tõusnud edukas ja stiilne maailmakodanik ei unusta hetkekski oma tagasihoidlikku päritolu. Tugeva ja visa visionäärina on Kirsti pannud südamed kiiremini põksuma ning olnud innustav eeskuju ja imetlusobjekt kõigile, kes temaga kohtunud.

Tagasi üles
Back