«Minu» sarja 150. raamat viib Antarktikasse

Copy
Antarktika järvede ökoloogia uurija, atmosfäärifüüsik ja bioloogiakandidaat Enn Kaup. Pildistatud TTÜs.
Antarktika järvede ökoloogia uurija, atmosfäärifüüsik ja bioloogiakandidaat Enn Kaup. Pildistatud TTÜs. Foto: Erik Prozes

Kirjastuse Petrone Print populaarse «Minu» sarja 150. raamat viib meid seekord Antarktikasse. Raamatu autor Enn Kaup on jäisel mandril käinud juba 10 korda, neist retkedest kolm on jõudnud raamatusse «Minu Antarktika. Daamideta tantsuõhtud».

Enn Kaup, «Minu Antarktika».
Enn Kaup, «Minu Antarktika». Foto: Raamat

Antarktika on mastaapne, võimas, karm, ohtlik, ent väga puhas ja kaunis ning pakub külalisele kogu eluks elamusi.

«Kirjutan selle ilust ja ohtudest, aga ka teadlastest ja neid toetavatest meremeestest, pilootidest, kokkadest, arstidest, radistidest, mehaanikutest – erilistest eri rahvusest inimestest, kes on mind isetult abistanud ja mulle silmaringi avardavat seltskonda pakkunud,» lubab raamatu autor Enn Kaup. «Kirjeldan aastasel isoleeritud talvitusel suhetesse kuhjuvaid pingeid, ka konflikte. Jälgin lähedalt pingviinide elu ja võrdlen seda inimeste omaga. Pajatan igapäevast kunagises Nõukogude Liidu polaarjaamas ja sellest hoopis erinevas Austraalia riigi korraldatud ekspeditsioonis, kus osalesin juba vaba Eesti kodanikuna.»

«Mind viisid Antarktisele helkivate ööpilvede vaatlused, millele järgnes kaheksa ekspeditsiooni sealsete järvede ökoloogia uurimiseks. Hiljutine laevareis turistide saatjana Lõunamandri teise serva oli omaette ooper, ent minu vaimustus sellest imelisest maast pole praegu sugugi väiksem kui aastakümnete eest.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles