T, 30.05.2023

Lastekirjanduse keskuses saab näha Iisraeli kunstniku Natalie Pudalovi illustratsioone

Raamatuportaal
Facebook Twitter
Comments
Natalie Pudalovi illustratsioon.
Natalie Pudalovi illustratsioon. Foto: Natalie Pudalov

Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatakse silmapaistva ja eripärase käekirjaga Iisraeli illustraatori Natalie Pudalovi isikunäitus. Näitust on võimalik külastada 3. maist kuni 18. juunini 2022.

Natalie Pudalov sündis 1980. aastal Venemaal. Peale Nõukogude Liidu lagunemist kolis tema pere elama Iisraeli, kus ta õppis Jeruusalemma Kunsti- ja Disainiakadeemias. Illustratsioonile spetsialiseerus Pudalov vahetusõpingute ajal Saksamaal Stuttgardi Kunsti- ja Disainiakadeemias.

Kunstnik teadis juba ülikoolis, et soovib edaspidigi tegeleda tekstide illustreerimisega. Vahetult peale õpingute lõpetamist külastas ta rahvusvahelist Bologna lasteraamatumessi, kus tema armastus raamatukunsti vastu kasvas veelgi. Pärast ülikooli lõpetamist asus ta tööle vabakutselise illustraatorina ning on oma looming eest pälvinud mitmeid rahvusvahelisi auhindu.

Kunstniku stiili iseloomustab humoorikus, absurdsus ja eripärane vaatepunkt. Ideid kogub ta mitmesugustest allikatest, mille hulka kuuluvad loetud raamatud, külastatud näitused ja vaadatud filmid. «Kuid kõige rohkem inspireerib mind loodus, mida armastan üle kõige,» lausus Pudalov. Tema humoorikat ja loodusest inspireeritud loomingut saavad huvilised lastekirjanduse keskuses avatud näitusel uudistada.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles