Viimasel aastakümnel olen tegelenud kultuuridevahelise suhtluse koolitajana ja õpetanud, kuidas olla õnnelikum võõras ümbruses ning välismaal elades ja töötades. Igalt publikult, kellega mul tekib pikaajaline side – olgu tegemist inseneride või filmitegijate, ettevõtjate või juhtide, hiinlaste või indiaanlastega – olen õppinud, kuidas ise omakorda õnnelikum olla. Kõik sõltub muutusest, huumorist ja lastest.
Me ei räägi siinjuures romantilisest õnnest, mida tajub üksinda mägedes viibiv karjak, kes vaatleb puutumatus looduses maalilisi päikeseloojanguid, kaaslaseks vaid mäletsev kari. Ei, me räägime toimekatest tänapäeva inimestest, elavad nad siis suurlinnades või väikestes külades. Sel juhul on võime muutusega leppida ja motivatsioon seda positiivseks ning omaseks pidada kahtlemata kasulik, kui sa tahad olla õnnelikum inimene. Kui sul on tahtmine õppida, sind võluvad uued kogemused ja sa ei ole veel valmis loorberitele puhkama jääma, näed muutust kui väljakutset. Ja see on moodus, kuidas parandada oma elu nii seest- kui ka väljaspoolt. Ära kunagi kahetse minevikku. Pea meeles: nüüd oled sa tugevam, targem ja nutikam ning sul on märksa rohkem mälestusi ja kogemusi, mida oma kallite inimestega jagada.
Tähtsuselt järgmiseks tõstaksin huumori. Eneseiroonia käib käsikäes eneseaustusega. Ära võta end liiga tõsiselt. Näe rõõmsat ja naljakat igas olukorras. Loe häid raamatuid, vaata õnnelikke filme, kuula vahvaid nalju, suhtle positiivsete inimestega, aga väldi kõike sarkastilist ja mürgist. Ära mine kaasa norimise, narrimise ega häbistavate naljadega, mis käivad teiste, sulle võõraste kultuuride pihta. Selle asemel tuleta meelde oma elu naljakaid ja õnnelikke hetki.