Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
PROUSTI HETK ⟩ Hetk, kui aeg lahustub ja kogu meie minevik, kogu meie elu kuulub korraga meile Möödunud aastal möödus 150 aastat Marcel Prousti sünnist ja tänavu saab sajand tema lahkumisest. «Taasleitud aja» uusväljaandega soovitakse tähistada neid suuri kirjandusloolisi juubeleid. Sest Proust on kõike muud kui minevikukuju. Loe raamatust katkendeid, mis annavad aimu, millise kirjandusliku maiuspalaga on tegemist. Raamatu tõlkis kirjanik Tõnu Õnnepalu, kes kirjutas teosele ka järelsõna.
Meditatsioon, mis aitab südame avada Enesearengu teejuht Tiit Trofimov räägib oma raamatus «Lõpp on algus. Julgus elada iseendana», et Osho on kirjeldanud inimese eluteed nii. Pärast sündimist hakkab inimesest tasapisi kaamel saama. Kohustuste, mustrite ja piirangute koorem tema seljas muudkui kasvab, kuni inimesest saab ühel hetkel lõvi. Kui saab. Mõni inimene elab kaamelina elu lõpuni. Aga kui ta ärkab, saab temast lõvi, kes võitleb oma koormate ja süsteemi vastu, minnes sellega alguses päris äärmusesse. Mõne aja pärast mõistab ta, et tasakaal on taas kord keskel ja ta aktsepteerib ka kohustusi ja elu materiaalset poolt. Eesmärk on võtta elu rõõmu, kerguse ja uudishimuga, vabalt, ilma valehäbita, nagu sa tegid siis, kui olid laps. Trofimov jagab lihtsat meditatsiooni, mida kasutada oma südame avamiseks.
KATKEND ⟩ Autor hoiatab: nõrganärvilistele võib teos mõjuda šokeerivalt Loe katkendit Priit Uringu peagi ilmuvast raamatust «Morfeuse armuke». Vananeva hobikirjaniku, kunagise Eesti Kirjanike Liidu liikme viimase, päeviku ja isikliku kroonika vormis autobiograafilise teose I osa käsitleb toimetulekut parandamatu haigusega, osalise nägemiskaotusega, kustuva seksuaalsusega ja suhete katkemisega endast tunduvalt noorema naisega. Teost läbivad ajaloo- ja spordihuvi, looduslembus ning südamlik poolehoid oma kolmest abielust sündinud lihaste laste vastu. Pidades ennast küll ilmalikuks budistiks ning olles joogaharrastaja, teeb autor aeg-ajalt kummarduse ka müütilisele mõtlemisele ning kohtub lõpuks unejumala endaga. «Nõrganärvilistele võib teos mõjuda šokeerivalt,» hoiatab Uring ja märgib lisaks, et kui «külm» teda jaanipäevaks ära ei võta, loodab ta ka II osa suveks valmis kirjutada. «Igatahes algus selleks on juba tehtud.»

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Kui elu annab sulle sidruneid... Dave Benton annab nõu, kuidas elust parimat võtta Dave Benton räägib oma raamatus «Olen see, kes olen», et on õppinud, et sidrunitest saab muudki kui limonaadi. Võid teha ka sidrunikooki või praegusel ajal isegi mojitot. «Teisisõnu – see on su enda otsustada, mida teha, sest tegelikult on võimalusi väga palju. Anna endast lihtsalt parim ja pea meeles, et pole tarvis paljut. Vaja on, et see – mis iganes see ka on – et see toimiks,» annab ta nõu.
Merit Raju: mõnikord ongi parim valik minna lahku. Lahkuminek ei ole läbikukkumine Life coach, elustiilidisainer, ettevõtja ja ema Merit Raju meenutab oma uues raamatus «Elu uus tase», et üheksakümnendatel, kui ta tudengina palju teatris käis ja lavadel Tšehhovi aadlikke ja nende tühja elu vaatas, ei olnud tavakasutuses veel sellist sõna nagu depressioon. See, mida lavadel mängiti, oli üksildus, mis võib juhtuda ka seltskonnas. Igavus. Tühjusetunne. Sihitus. Tähendusrikkuse puudumine.
Tore lugemine kolmest erakordselt vaprast loomast, kes on riskinud oma eluga Ajaloost ja ka tänapäevast on teada palju loomi, kes on millegi huvitava, põneva, ebahariliku, kasulikuga hakkama saanud. Nii on loomi, kes päästavad inimesi laviinide alt või suudavad ennustada maavärinaid. Teisalt on ka selliseid loomi, kes võtavad osa iluduskonkurssidest või spordivõistlustest. Just sellistest loomadest räägibki Allan Espenbergi raamat «77 lugu lahingutes osalenud loomadest». Siit leiad kolm lugu erakordselt vapratest loomadest.
Tagasi üles
Back