T, 3.10.2023

Testi end: kui palju raamatuid jõuaksid aasta jooksul läbi lugeda?

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Teada on, et lugemise puhul on kvaliteet kvantiteedist olulisem ja niisama pole mõtet tekstist silmadega üle lasta, kui midagi loetust kohale ei jõua. Süvenenult lugemine nõuab aega ja pühendumist. Kui palju aega täpsemalt, saab lihtsa testiga välja arvutada.

Lenstore tegi testi, mis mõõdab inimese individuaalset lugemisoskust ja mõõdab ära, kui palju aega kulub kellelgi teatud tuntud teoste lugemiseks. Pew uurimiskeskuse andmetel jõuab inimene, kes regulaarselt loeb, aastaga ära lugeda umbes 12 raamatut. Test selgitab välja, kas oled keskmisest kiirem või aeglasem lugeja.

Paraku on see test muidugi inglisekeelne, kuid annab siiski enam-vähem aimu, millise tempoga keegi loeb. Lugedes peab olema tähelepanelik, sest pärast katkendi lugemist esitatakse kontrollküsimusi, et välja selgitada, kas ta ka loetu meelde jättis.

Pärast lugemistesti arvutab rakendus välja, kui palju aega kuluks sul näiteks «Sõja ja rahu», «Uhkuse ja eelarvamuse» ning «Harry Potteri» sarja lugemiseks. Lõpuks esitab programm tabeli, kui palju raamatuid sa jõuaks aasta jooksul läbi lugeda, kui loeksid iga päev näiteks 10, 30 või kuni 120 minutit päevas. Proovi ära!

A Novel Approach

How long would it take you to get through the most popular books? Take our test and find out... https://www.lenstore.co.uk/vc/a-novel-approach via @Lenstore

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles