Sotsiaalmeedias ringlevad sageli tsitaadid, mis on vääriti Mark Twainile omistatud, sest ta oli oma kiire taibu ja huumori poolest väga tuntud arvamusliider. Nõnda juhtub üksjagu, et kui leitakse mõni huvitav tsitaat, peetakse seda Twaini omaks.
Sam Clemensi lapsepõlv oli tollele ajal iseloomulikult väga raske. Enne täiskasvanuks saamist kaotas ta palju lähedasi, ka Clemensi isa suri kopsupõletikku, kui tulevane kirjanik oli vaid 11-aastane. Seepärast pidi ta kooli pooleli jätma ja tööle minema, et pere sissetulekule oma panus anda. See aga ei takistanud teda teadmisi edasi hankimast. Clemens külastas sageli kohalikku raamatukogu ja oli väga usin lugeja.
Siin on Reading Addicts vahendusel veel kümme põnevat fakti Mark Twaini ehk Samuel Clemensi elust ja tööst.
- Enne seda, kui Clemens 1863. aastal esimest korda Mark Twaini nime alt kirjutas, proovis ta teisigi pseudonüüme, nende hulgas W. Epaminondas Adrastus Blab ja Thomas Jefferson Snodgrass.
- Oma autobiograafias kirjutas Twain sellest, kuidas ta «Huckleberry Finni seiklusteks» inspiratsiooni sai: ««Huckleberry Finnis» kujutasin Tom Blankenshipi täpselt sellisena nagu ta oli. Ta oli rumal, kasimatu, alatoitunud; aga tal oli sama suur süda nagu iga teisel poisil.»
- Inimesed ei suutnud otsustada, kas «Huckleberry Finni seiklused» on rassistlik või mitte. Kuu aega pärast selle ilmumist keelati see USAs ära «labase sõnakasutuse ja madala moraalse tooni» tõttu. 20. sajandi keskel otsustasid kriitikud, et tegu on rassistliku teosega ja see eemaldati koolikirjanduse hulgast. Paljud teised õpetlased jäid aga endale kindlaks, et see teos on hoopis rassismi suhtes kriitiline.
- Kui Clemensile pakuti võimalust investeerida uude tehnoloogiasse, mis kutsuti telefoniks, ütles ta selle leiutajale Graham Bellile korduvalt ära.