EV100 raamatusarjas ilmub ülevaade Eesti korrakaitse arengust

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Teisipäeval, 26. veebruaril kell 16, toimub Tallinna Linnaarhiivis EV100 raamatusarja kuuluva teose Küllo Arjakase «Eesti politsei 100 aastat. Hobusevaraste püüdmisest küberkurjategijate väljaraalimiseni» esitlus, kus vestleb autoriga Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

«Eesti politsei 100 aastat» kajastab korrakaitse arengut. Suurema tähelepanu all on omariikluse aastad 1918–1940 ja 1991–2018. Nii omariikluse algusajal kui ka 1990. aastatel kulus hulk aega, enne kui tekkis riiklikele vajadustele ja ühiskondlikele ootustele vastav politseiorganisatsiooni töökultuur. Elu ja ühiskondlik-majanduslikud olud muutuvad pidevalt ning kuritegevus areneb ja teiseneb. Muutunud on korrakaitsjate ülesanded, asutuste alluvus ja struktuur, isikkoosseisu väljaõpe ning igapäevatööks vajalik materiaal-tehniline baas. Raamatus jääb rõhuasetus politseile, teisi Eestis tegutsenud korrakaitseasutusi on käsitletud põgusalt. Politseitöö igati värvikast ajaloost on lähemalt peatutud mõnedel – enamasti eripärastel – üksikjuhtumitel.

2018. ja 2019. aasta jooksul ilmub Eesti saja aasta lugu avav 44 raamatust koosnev raamatusari. Ülevaateraamatud kirjastab Post Factum.

Sarja kuuluvate raamatute teemade valdkond on lai, hõlmates ülevaateraamatuid Eesti meditsiinist, haridusest, ajakirjandusest kuni moe ja rokini välja. Teemade lõplik valik tehti EV100 juhtrühma ja raamatusarja kolleegiumi (koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari) koostöös. Autorite töö tasustatakse Riigikantselei eelarvest ja erinevate partnerite toetustest.

Tagasi üles