Need on raamatud, mille Eesti rahvas valis kõige kaunimaks

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Illustratsioon raamatust «Sõsara sõrmeluud», mis valiti 2018. aasta kõige kaunimaks raamatuks.
Illustratsioon raamatust «Sõsara sõrmeluud», mis valiti 2018. aasta kõige kaunimaks raamatuks. Foto: Britt Samoson

Eesti kauneimate raamatute 2018 konkursi rahvahääletus on lõppenud ja võitjad selgunud. 

Lugejate lemmikuteks olid «Sõsara sõrmeluud: naised Eesti muinasjuttudes» (koostaja Merili Metsvahi, kujundaja Angelika Schneider, illustraator Britt Samoson, väljaandja kirjastus Hunt), «Hundi sõbrad» (autor Ilmar Tomusk, kujundaja ja illustraator Catherine Zarip, väljaandja Tammerraamat) ja «Kahe heli vahel» (autor, kujundaja ja illustraator Joonas Sildre, väljaandja Arvo Pärdi keskus).

Muinasjutukogu «Sõsara sõrmeluud. Naised eesti muinasjuttudes».
Muinasjutukogu «Sõsara sõrmeluud. Naised eesti muinasjuttudes». Foto: Raamat

Kui kauneimate raamatute konkurss on traditsiooniline üritus (sai alguse 1958. aastal) ja tavapäraselt valivad professionaalsed žüriid eelnenud kalendriaastal kirjastatud raamatute hulgast välja 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut, siis publiku hääletus toimus neljandat korda. Lugejatel oli võimalik veebruarikuus Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Rahvusraamatukogu näitusesaalis anda oma hääl konkursi võiduraamatute seast enim meeldinud kujundusega raamatule.

«Hundi sõbrad».
«Hundi sõbrad». Foto: Raamat

Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

«Kahe heli vahel».
«Kahe heli vahel». Foto: Raamat
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles