Saada vihje

Kuidas teha kiiremini karjääri, luua sügavamaid suhteid ja lahendada konflikte enne tüli tekkimist?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: Antonio Guillen Fernández / PantherMedia / Scanpix

Juba kümme aastat on Henrik Fexeus õpetanud meid kasutama kehakeelt, psühholoogilisi võtteid ja sõnatut suhtlemist selleks, et teha end mõistetavaks, luua suhteid ja teisi mõjutada. Nüüd on aeg astuda järgmine samm.

Raamatus «Kuues meel» kirjeldab Fexeus sotsiaalse pädevuse vormi, mis on seni olnud saavutatav vaid vähestele. Kuuendat meelt omavad inimesed paistavad silma ainulaadse taiplikkuse ja mõistvusega. Neid valitakse sageli juhtideks, nad teevad kiiremini karjääri ja suudavad lühikese aja jooksul luua sügavaid suhteid lähedastega.

Artikli foto
Foto: Raamat

Kuuendat meelt omavad inimesed juhivad inimesi meisterlikult mööda õiget rada ja lahendavad tõsise konflikti veel enne, kui keegi jõuab isegi näost punaseks minna. Need on inimesed, kelle igal sõnal on kaal ja kellega igatsed uuesti kohtuda, sest nad annavad su elule mõtte. Autor õpetab, kuidas arendada säärast sotsiaalset superpädevust ka endas. Nagu ikka, teeb Henrik Fexeus seda kõike talle omases praktilises, arusaadavas ja humoorikas stiilis.

Raamatus kirjeldatud võtted pole mitte ainult lihtsad ja praktilised, vaid ka vajalikud. Meie sotsiaalsed oskused ja empaatiavõime on nimelt ohtlikul allakäiguteel. Me ei ole kunagi varem üksteist nii vääriti mõistnud kui praegu. Samas näitavad uuringud, et ainus, mis meid tõesti õnnelikuks teeb, on head suhted teiste inimestega.

Autorilt on varasemalt ilmunud ka raamat «Mõtete lugemine. Kuidas mõista teisi ja neid märkamatult mõjutada». «Kuues meel» ilmub kirjastus Tänapäevalt 13. märtsil.

Tagasi üles