T, 30.05.2023

Toimub «Eesti side 100 aastat» esitlus

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Foto: Marko Saarm / Sakala

Solarise Apollos toimub 19. märtsil kell 16.00 Jaak Ulmani raamatu «Eesti side 100 aastat» esitlus. EV100 raamatusarja kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga Raivo Vare.

Raamat annab põgusa ülevaate sidevahendite arengust Eestis erinevatel ajajärkudel. Juba 17. sajandil alguse saanud postside on Eesti vanimaid avalikke teenuseid. Postiteede rajamine pani aluse teadete ja muude saadetiste vahetamise kõrval ka regulaarsele reisijateveole ning andis tõhusa tõuke maanteevõrgu väljaarendamiseks.

Telegraafi tulek suurendas märgatavalt sõnumite saatmise kiirust, telefonid võimaldasid aga inimestel endil vahetult osaleda infoedastuse protsessis. Raadioside ilmumine lasi saata teateid ka nendesse Eesti paikadesse, kuhu telegraafi- ja telefonijuhtmed ei ulatunud, ning lõi eeldused edastada raadio- ja teleprogramme, mis aja jooksul on muutunud kõige populaarsemaks meediavormiks. 

Eriti kiire arengu on sidevahendid läbi teinud viimase 25 aasta jooksul. Kogu riigi territoorium on kaetud kvaliteetse raadio- ja teleleviga, mobiilsidevõrgud lubavad aga edastada telefonikõnesid igal ajal ning sõltumata vastuvõtja asukohast. Üleriigiline internetivõrk ja sellele tuginevad e- teenused on muutunud Eesti inimestele igapäevaseks töövahendiks.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles