E, 2.10.2023

Soomerootsi kirjanik Karin Erlandsson esitleb Prima Vistal uut põnevat teost

Facebook
Comments
Pärl.
Pärl. Foto: Bengt af Geijerstam / Bildhuset / Scanpix

Karin Erlandsson esineb Prima Vista kirjandusfestivalil 9. mail kell 13.30 Tartu Linnaraamatukogus, teda usutleb tõlkija Kadri Okas. Erlandsson esitleb üritusel oma esimest värskelt eesti keeles ilmunud teost «Pärlipüüdja. Legend Silmaterast».

See muinasjutt viib lugeja salapärastesse meresügavustesse, kus laulavad pärlid, elavad riiukrabid, kuldsabad ja ohtlikud rooshaid. See on lugu igatsusest, ihkamisest, sõprusest ja sellest, mis on elus tegelikult oluline. Eelkõige on raamat mõeldud lastele, aga filosoofilise tasandi ja kaasahaarava stiili tõttu sobib see kindlasti lugemiseks ka täiskasvanutele.

Foto: Raamat

Karin Erlandsson (1978) on soomerootsi kirjanik. Soomes, Pohjanmaa maakonnas Uusikaarlepyy linnas sündinud Erlandsson elab nüüdseks juba aastaid koos perega Ahvenamaal ning töötab kultuuriajakirjanikuna ajalehes Nya Åland. Ta on õppinud kirjandust ja soouurimust Åbo Akademis Turus. Oma teosed kirjutab Erlandsson rootsi keeles.

Erlandssoni esikromaan ilmus Soomes aastal 2014 ning kandis nime «Minkkitarha» («Naaritsafarm») – teos kandideeris ka Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinnale. Autor on kirjutanud lisaks nii põnevikke, auhinnatud luuleteoseid kui andnud välja ka kokaraamatu. Kõige suurema tunnustuse pälvis ta aga ülal mainitud teosega «Pärlipüüdja. Legend Silmaterast» (soome keeles «Helmenkalastaja» 2017), mis on võitnud nii kirjastuse Schildts & Söderströms lasteromaanivõistluse «Berättelsen är bäst!» kui ka Runeberg Junior kirjandusauhinna. Sellele teosele ilmus eelmisel aastal Soomes järg, mida on peagi ka eesti keeles oodata.

Karin Erlandsson saabub Tartusse Soome Instituudi üritustesarja «Soomerootsi kevad» raames – sarja toimumist toetab Svenska kulturfonden ja selle eesmärk on tutvustada eestlastele soomerootsi kultuuri ja identiteeti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles