N, 8.06.2023

Poola katoliku preestrid põletasid Harry Potteri raamatuid, sest need teotavad jumalat

Facebook Twitter
Comments 4

Poolas Gdanskis põletasid katoliku preestrid möödunud nädalavahetusel teoseid, mis teotavad nende sõnul jumalat. Lõkkesse olid teiste raamatute seas visatud ka J.K. Rowlingi fantaasiaromaanid võlur Harry Potterist.

Evangeelne rühmitus Sihtasutus SMS taevast postitas Facebooki fotod raamatute põletamisest. Pildilt on näha, et lõkkesse on visatud ka elevandikujuke ja hõimumask. Postituse juurde on kirjutatud piiblitsitaadid, mis õigustavad põletamist mõistes maagia hukka. Rühmitus saadab telefoni teel inimestele kristlikke sõnumeid, edastab BBC.

Nagu me teame on J.K. Rowlingi «Harry Potteri» saaga teosed ühed maailma kõige loetumad fantaasiaromaanid, mida on üleilmselt müüdud rohkem kui 500 miljonit eksemplari.

On kristlasi, kes mõistavad hukka Potteri-lugude keskendumise maagiale, sest Harry Potter võitleb kurjuse vastu, mida sealsetes lugudes kehastab võlur lord Voldemort. Poola valitsus soosib konservatiivseid kristlikke väärtuseid ja kirikul on sealses ühiskonnas väga suur mõju.

Sihtasutus SMS taevast tegutseb Gdanskist lääne pool asuvas Koszalinis. Nende Facebooki postituse alla on kogunenud ka murelikke kommentaare inimestelt, kes avaldavad nähtu pärast nördimust. Üks kirjutab: «Ma ei ole kohanud kedagi, kes oleks Harry Potteri nimel vägistanud, mõrvanud ja varastanud. Piibli nimel küll. Härrad, mul on teile halvad uudised!»

Teine kommentaator tsiteerib Saksa poeeti Hermann Heinet, kes kirjutas 1823. aastal: «Kus põletatakse raamatuid, põlevad lõpuks ka inimesed.»

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles