T, 3.10.2023

Tartus esitletakse «Eesti novelli» sarja uut raamatut

Facebook
Comments
Foto: Raamat

Valminud on uus raamat sarjast «Eesti novell» – «Eesti novell 2019», mille esitlus toimub Tartus Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnas kell 18.00. Tallinlastel tuleb oodata 17. maini.

«Eesti novell 2019» on teine raamat uuest sarjast, kuhu neli koostajat on valinud põnevaid ja eriilmelisi palu möödunud aasta novellisaagist. Sest lisaks Tuglase novelliauhinna saanud lugudele on uudisjutumaastikul muudki huvitavat, mis aga pahatihti laiema lugejaskonna ja tunnustuse eest varjule jääb.

Sel aastal on kogumikus 18 lugu, sajanditagust kirjanduspilti esindab otse Siuru kaante vahelt tänapäeva tõstetud Johannes Semper. Novelliregistrid on mitmekülgsed – leiab lõikavat satiiri, muhedat huumorit, tõsipaatoslikku elukaemust, kirjanduslikku koomiksit, elu pärast surma, seksuaalhälbeid, kasside hingeelu, järsku ilmub keset uusaastaööd tank T-72.

Kõige rohkem, nagu arvata võibki, on raamatus surma ja armastust, neid elu suurimaid müsteeriume. Ja maaelu. Sest me oleme ikkagi maarahvas, kes tunneb ennast ainult siis kindlalt, kui külmal talvel puud otsa ei saa.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles