Prima Vista kirjandusfestival jõuab Saaremaale

Kirjandusfestival Prima Vista rongkäik 2017. aastal.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Tänasest nädala lõpuni toimuvad rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista üritused selleaastases partnerasulas Orissaares. Mitmekesine programm pakub lugejatele töötubasid, näitusi, raamatulaata, kohtumisi kirjanikega ja isegi bussireisi mööda kirjanduslikke kive Muhus ja Ida-Saaremaal.  

«Orissaare on tuntuks saanud sellega, et siin laiutab keset jalgpallistaadionit 2015. aasta Euroopa puu, lisaks toimub siin ülipopp elustiilifestival I Land Sound,» rääkis Prima Vista festivali partnerlinna projektijuht Kaisa Ling. «Siit pärit seenelised on samuti üle Eesti kuulsaks saanud. Aga Orissaare ja selle lähiümbrusega on seotud mitmed olulised kirjandusinimesed ja –sündmused. Just nendele meie festivali programm keskendubki.»

Neljapäeval toimub põhikooli õpilastel kohtumine lastekirjanik Anti Saarega ning pärastlõunal jätkatakse noortekeskuses loovtegevuste õpitoaga. Reede hommikul saavad põhikooli viimaste klasside ja gümnaasiumi õpilased vaadata kultusfilmi «Siin me oleme» ja kuulata Kadri Tüüri kommentaare linateosele.

Nädalavahetusel avatakse raamatukogus ja kultuurimajas mitmed näitused, toimub kasutatud raamatute laat ning õhtupoolikul on kõik oodatud kuulama vestlusringi, kus räägivad Merca (Merle Jääger), Keiti Vilms, Contra, Mudlum ja Mehis Tulk.

Pühapäeva hommikul saavad varajased ärkajad teha bussiga külastuse kirjanduslike kivide juurde nii Muhus kui Saaremaal.

Kirjandusfestival Prima Vista, mille tänavune peateema on «Naljast kaugel», toimub 08.-11. maini Tartus. Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts.

Täpsema Orissaare programmi kava leiad siit.

Tagasi üles