Raamat, mille müük on pärast suurt tragöödiat üllatavalt palju tõusnud

Notre-Dame de Paris.

FOTO: Sadak Souici / ZUMAPRESS.com/ Scanpix

Pärast seda, kui Pariisi Jumalaema kirikus toimus laastav põleng, on tõusnud järsult Victor Hugo romaani «Jumalaema kirik Pariisis» müük.

Põlengus hävisid küll kiriku kesklöövi võlvid, katus ja haritorn, kuid kaks kellatorni jäid terveks ja kirik lubati taastada viie aastaga. Juhtunud on ärgitanud inimesi kiriku kohta rohkem uurima ja kõige lihtsam on seda teha lugedes Hugo kirjandusklassika ladvikusse kuuluvat teost.

«Jumalaema kirik Pariisis» on tõusnud Amazonis bestsellerite nimekirja tippu, edastab Huff Post. Samuti on pärast õnnetust ostetud rohkem teisi raamatuid, milles on kirjutatud kuulsa katedraali arhitektuurist ja ajaloost.

Victor Hugo «Jumalaema kirik Pariisis»

Victor Hugo «Jumalaema kirik Pariisis» on romaan, milles sulavad romantiliseks tervikuks mitu teemat. See on lugu ilu, headuse ja puhtuse kehastusest Esmeraldast, tänavatantsijatarist, kelle ümber keerleb nelja mehe saatus. Poeet Gringoire, hädavaresest filosoof, võlgneb talle elu. Kaunis ja tühine keigar kapten Phoebus võidab ta südame, vaimuliku dom Frollo pahupidipööratud kirg saadab ta surma. Quasimodo, Jumalaema kiriku küürakas kellalööja, on ainus, kes armastab Esmeraldat ennastohverdavalt ja omakasupüüdmatult. Aga see on ka lugu Pariisi lihtrahva ja tema põhjakihtide, Imede Õue asukate ustavusest ja vaprusest, kuningas Louis XI väiklusest ja julmusest ning, sugugi mitte viimases järjekorras, lugu Jumalaema kirikust ja keskaegsest Pariisist, ülemlaul ehituskunstile kui rahva vaimsete rikkuste kehastusele.

Tagasi üles