10. mail esitleti Eesti Vabariik 100 raamatusarja kuuluvat teost «Eesti usuelu 100 aastat», mis annab mitmekesise ülevaate religiooni mõjust nii Eesti minevikule kui lähiajaloole.
Galerii: Tartus Jaani kiriku tornis esitleti Priit Rohtmetsa teost «Eesti usuelu 100 aastat»
Raamatu autori Priit Rohtmetsa sõnul ulatub religiooni mõju ajas tagasi märksa kaugemale minevikku kui sada aastat. «Kuigi raamat «Eesti usuelu 100 aastat» keskendub peamiselt Eesti lähiajaloole, on religiooni mõju ja usuelu juured meie minevikus kaugeleulatuvad,» sõnas Rohtmets. «Olen püüdnud luua tervikpilti usuelu arengust minnes ajas tagasi ning tuues välja seoseid, mis mõjutavad meid ka tänapäeval,» lisas ta.
«Kuigi eestlased on suhteliselt usuleige rahvas, on ometi kirik, eriti luteri kirik, meie rahvusliku iseteadvuse kujunemisel ja ka rahvusriigi sünnil mänginud tähtsat osa,» ütles Eesti Vabariigi 100. aastapäeva juhtrühma esimees Toomas Kiho. «Raamatu vooruseks on, et autor käsitleb usuelu üldisemalt kui pelga kiriku või luteri kiriku kroonikana,» lisas Kiho.
Teos «Eesti usuelu 100 aastat» käsitleb lisaks viimasele sajandile ka Eesti usuelule kaugemas minevikus, tuues ajaloost välja seoseid, mis on olnud erinevate muutuste osaks.
Tallinnas toimub raamatuesitlus 14. mail kell 17.00 Solarise keskuse Apollos.
Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas üle 40 teose, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.