Rahvusvahelise fenomeni «Mesi ja piim» autor Rupi Kaur soovitab Goodread vahendusel kolme väärt raamatut, mida võiks suvel kindlasti lugeda.
Kolm raamatut, mida Rupi Kaur soovitab suvel lugeda
«Pohvet» Kahlil Gibran
See filosoofiline poeem on 20. sajandi algul elanud sufi-müstikust Liibanoni poeedi Kahlil Gibrani tuntuim teos. «Prohvet» räägib mehest nimega Amlustafa, kes on elanud Orphalese linnas 12 aastat ning kui on kätte jõudnud aeg laevale minna ja lahkuda paluvad linnaelanikud, et ta jääks veel viivuks ja õpetaks neid. Teos on jaotatud peatükkideks, millest igaüks pühendub ühele teemale: armastusele, abielule, lastele, andmisele, söömisele ja joomisele, kurbusele, seadustele, vabadusele, ilule, surmale, heale ja kurjale... Poeemi «Prohvet» on tõlgitud enam kui 40 keelde ja Gibran ise on üks läbi aegade armastatuimaid poeete.
Eesti keeles ilmus «Prohvet» kirjastuselt Pilgrim 2012. aastal. Selle tõlkis Doris Kareva, kes soovitab teose lugemiseks aega võtta. «Kahlil Gibran, müstikust kirjanik, kunstnik ja filosoof, kirjutas oma tähtteost «Prohvetit» nelikümmend aastat, noorukipõlvest küpse eani. Selle õhukese raamatu tõlkimine võttis igapäevase meditatsioonina aega aastaid,» on tõlkija öelnud. «Nii on seda raamatut ka parem lugeda – ruttamata.»
«Suur võluvägi. Hirmudest vaba loominguline elu» Elizabeth Gilbert
Rahvusvahelise menuki «Söö, palveta, armasta» autori Elizabeth Gilberti raamat «Suur võluvägi» viib lugeja imede- ja rõõmuküllasesse maailma. Kohta, kus sünnib looming. Gilberti raamatud on pakkunud tiivustust ja turgutust igas eas ja igal elualal tegutsevatele inimestele. 2016. aastal kirjastuselt Varrak eestikeelsena ilmunud raamatus tutvustab kirjanik oma loomeprotsessi ja jagab teraseid mõtteid loomingulisuse kohta. Ta arutleb sellise salapärase nähtuse üle nagu inspiratsioon ja julgustab lugejaid minema sinna, kuhu uudishimu neid kannab, ületama oma hirme, et tegeleda sellega, mida kõige rohkem armastame. Gilbert näitab, et loominguline elu pole üksnes kunstnike või kirjanike privileeg, vaid midagi, mis on kättesaadav kõigile. Ta arutleb, mida teha ja kuidas käituda, et saaksime elada loominguliselt, olgu siis meie sooviks raamatut kirjutada või maalida, mõni oma ammune unistus teoks teha või lihtsalt igapäevaellu rohkem ärksust ja kirge tuua. Gilberti südamlik ja lustlikult kahe jalaga maa peal raamat paneb otsima inimhinge salasoppidesse peidetud kummalisi kalliskive.
«Arabian Love Poems» Nizar Kabbani
Nizar Kabbani luulet saab nautida kas araabia või inglise keeles, meile ei ole tema loomingut veel tõlgitud. Kabbani luulekeel on vahetu, spontaanne ja meloodiline, kuigi ta kasutab palju argikeelt. Nizar Kabbani oli tulihingeline naiste õiguste eest seisja, mistõttu pole ime, et Rupi Kaur tema loomingut hingelähedaseks peab.