Raamatu vahelt leitud raha innustas leidjat head tegema

Ashley Jost oli oma sõpradega kokku leppinud, et nad loevad rohkem raamatuid. Nädal hiljem ostis ta oma lubadust silmas pidades Targeti poest raamatu «Girl, Stop Apologizing» ja hakkas seda koju jõudes lugema. Seda ei osanud naine arvatagi, et talle on raamatu vahele üllatus poetatud.

«Istusin diivanil ja koer hakkas millegi peale haukuma,» rääkis Ashley Jost väljaandele CNN. «Viskasin raamatu käest, et koerale järele joosta ja viis dollarit kukkus põrandale.»

Ashley teadis, et raha ei saa olla tema oma, sest ta ei kasuta sularaha. Raamatut lähemalt lehitsedes leidis ta roosa kleep-paberi, millele oli käsitsi peale kirjutatud.

«Mul oli raske päev,» seisis kirjas. «Arvasin, et ehk saan kellegi teise päeva selle väikese üllatusega paremaks teha. Mine osta kohvi, sõõrikut või näomaski. Tee täna midagi enda heaks. Pea meeles, et sind armastatakse. Sa oled tugev. Tervitab Lisa.»

Kiri läks Ashley’le sügavalt hinge. «Juhuslikud heateod juhtuvad võõrastega internetis, mitte minuga,» jagas ta oma üllatust.

Hea tunne ajendas Ashley’t kirja jagama. Ta tegi sellest pilti ja postitas foto Twitterisse, kus see kulutulena edasi levis. Postitust märkas isegi raamatu «Girl, Stop Apologizing» autor Rachel Hollis, kes julgustas oma jälgijaid heategusid omal moel edasi tegema.

Pärast seda kui BBC Ashley Josti Twitteri säutsust loo tegi, sai see veelgi rohkem tuult tiibadesse ja kellegi salapärane üllatus on innustanud järjest rohkem inimesi isegi väikeseid heategusid tegema.

Ashley on jätnud armastuskirju ja kohviku kinkekaarte oma kodulinnas kohvikutesse, restoranidesse ja raamatukokku.

Tänu meedias avaldatud artiklitele leidis Lisa üles Ashely Twitteri konto ja saatis talle kirja, milles ütles, et poetas rõõmust pisara. Oma identiteeti ei soovinud ta aga paljastada, eelistades jääda anonüümseks.

Tagasi üles