Edmund Burke'i Selts esitleb Carl Gustav Jungi teost «Vastus Iiobile»

Copy
Fotol tagareas: A. A. Brill, E. Jones, S. Ferenczi. Ees: Freud, Stanley Hall, C. G. Jung.    September 1909.
Fotol tagareas: A. A. Brill, E. Jones, S. Ferenczi. Ees: Freud, Stanley Hall, C. G. Jung. September 1909. Foto: Rights Managed / Mary Evans Picture Library/SIGMU/ Scanpix

Estonian Business Schooli aulas toimub 30. mail kell 19 Edmund Burke’i Seltsi raamatusar seitsmenda teose esitlus. Sedapuhku astuvad üles seltsi eestvedaja Hardo Pajula, raamatu tõlkija Kristiina Kivil ja psühholoog Kristjan Puusild.

Foto: Raamat

«Mil iganes me räägime religioossest ainesest, räägime piltidest, mis osutavad millelegi sõnades väljendamatule... Hakates nüüd järgnevalt tegelema «metafüüsiliste» objektidega, olen ma täiesti teadlik, et liigun piltide maailmas ja mitte ükski mu arutluskäik ei puuduta mõistusele kättesaamatut... Kui aga keegi mu lugejatest peaks tundma kiusatust lisada vaadeldavate jumalapiltide ette sõna «kõigest», satuks ta sedamaid vastuollu kogemusega, mis demonstreerib vähimagi kahtluse varjuta nende piltide erakordset numinoossust. Nende piltide erakordne vägi ei tekita meis mitte üksnes tunnet, et nad tähistavad ens realissimus’t (reaalseimat olevat), vaid veenab meid ka selles, et nad tõepoolest väljendavad ja n-ö manifesteerivad teda. See muudab meie arutelu ebatavaliselt keeruliseks, kui mitte võimatuks,» ütleb C. G. Jung. Ja ometi on ta selle teekonna ette võtnud, lootes olla hääleks paljudele, kellega on juhtunud sama, mis temaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles