Isegi kui mõni raamat sulle väga meeldib, ei pruugi see olla ettelugemiseks kõige parem. Audioraamatute ettelugeja Mary Robinette Kowal soovitab oma kodulehel unejutuks tekste, kus on väike hulk tegelasi. Kui neid on liiga palju, siis on raske tegelastel vokaalselt vahet teha. Paremad on ka sellised teosed, kus ei ole palju ajahüppeid, mis ajavad lapsi segadusse. Ettelugemiseks hea lugu on lisaks keeleliselt rütmikas ja dünaamiline.
Kui sul on rohkem kuulajaid või kui tahad oma lastele erilist kogemust pakkuda, tasub enne «esietendust» veidi proovi teha. Audioraamatute lugeja Suzy Jackson ütles väljaandele Vox, et kui ta valmistub mõnd raamatut ette lugema, siis joonib ta tegelaste nimed alla ja veab vajadusel ka nime noolega teksti juurde, et ta teaks kohe ära, millise tegelase häält ta tegema peab.
Kui erinevate häälte tegemine ei meeldi, kasuta häälte eristamiseks kiirust
Üldiselt soovitavad audioraamatute lugejad alati võimalikult aeglaselt lugeda. Isegi aeglasemalt kui tundub loomulik. Kui oled tekstiga kohanenud, hakkad nagunii kiiremini lugema. Iseendale võib tunduda, et loed ebaloomulikult aeglaselt, aga pärast koma ja punkti tuleks teha kerge paus. Dialoogi saad lugeda oluliselt kiiremini. Lyssa Browne selgitab Read-Aloud Revival podcast’is, et kui sa ei taha iga tegelase jaoks uut häält välja mõelda, siis sama efekt on tegelikult ka tempo muutusel.