R, 22.09.2023

Eesti keeles ilmus Stephen Kingi esimene ja parimaks peetud novellikogu

Facebook
Comments
Stephen King.
Stephen King. Foto: VILLARD/SIPA / Scanpix

Orpheuse Raamatukogu sarjas ilmus Stephen Kingi «Öine vahetus», mille lood on tõlkinud eesti keelde Silver Sära, Kristi Kartašev, Andreas Ardus, Raul Sulbi ja Eva Luts.

Foto: Raamat

«Öine vahetus» (Night Shift; 1978) on õuduskirjanduse kuninga ja 20. sajandi kõige menukama ulmekirjaniku Stephen Kingi esimene ja kriitikute ning fännide hinnangul ka tema kõige parem novellikogu.

Selles on tunda noore Stephen Kingi värskust, jutud on eelkõige ehedad ja karged, tihti novelliliku lõpplahendusega.

«Öine vahetus» sisaldab 20 Kingi varase loomeperioodi tuntumat pala nagu «Öine vahetus», «Ma olen uks», «Maisi lapsed» ja «Jerusalem’s Lot». Mitme selle kogumiku loo järgi on tehtud populaarseid õudusfilme, näiteks maailmakuulus «Children of the Corn» (1984, 2009), «Maximum Overdrive» (1986) ja «The Lawnmower Man» (1992).

Lisaks Cthulhu-õudusele ja lovecraft’ilikule Uus-Inglismaale kohtame selles kogus õõvastava ökosüsteemi moodustanud hiidrotte, teistelt planeetidelt kaasa toodud tulnukõudust, peopessa tekkivaid silmi, ellu ärkavaid mängusõdureid oma hirmuäratava lahingarsenaliga, teadvuse omandanud masinaid, laste usukultusgruppi maisipõllul ja paljut muud hirmutavat ning õudustäratavat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles