Erkki Koort esitleb seiklusjuttu «Veritasu Tartus»

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Erkki Koort.
Erkki Koort. Foto: Liis Treimann / Postimees

Reedel, 21. juunil kell 15.00 toimub Tartu Kaubamaja Apollo raamatupoes Erkki Koorti raamatu «Veritasu Tartus» esitlus. Autoriga vestleb Hea Lugu kirjastuse juht Tiina Kaalep.

Artikli foto
Foto: Raamat

14. sajandi lõpul on Tartu õitsev kaubalinn, mis suudab vastu panna nii Pihkva kui ka Saksa ordu Liivimaa haru sepitsustele. Piiskopkonna pealinna saabub Vastseliina linnuse endine sõjasulane Markus, plaaniga ennast õemehe lodjale kaubelda. Ta põgeneb mineviku eest ja loodab lodjasulasena eemale hoida paikadest, kus ta enam teretulnud pole. Ometi ei pääse ta nii lihtsalt ning Tartu piiskopi ja ordu vaheline võitlus ei jäta Markust puudutamata. Ordu ootab temalt salakuulamist Pihkva kaubareisidel ega kohku tagasi ka piiskopi alamate ja Markuse lähedaste ründamisest. Markuse osaks saab lootusetuna näiv vastasseis orduga. 

«Veritasu Tartus» on seiklusjutu «Kättemaks Kirumpääl» järg, mis viib lugeja 14. sajandi viimase veerandi intriigidesse Tartu piiskopkonnas ja Liivimaal ning jutustab inimestest nende keskel.

Raamatu autor Erkki Koort on tunnustatud julgeolekuekspert, kes on aastaid töötanud Kaitsepolitseis ja siseministeeriumis. Peale Eesti Vabariigi valitsuse on ta nõustanud ka Euroopa Liidu liikmesriike ning Ameerika Ühendriike. Hetkel töötab Erkki Koort Sisekaitseakadeemia Sisejulgeoleku Instituudi juhatajana.

Erkki Koorti ajaloohuvi on ammune ning pärast keskkooli lõpetamist kaalus ta ka ajaloo õppimist. Eriti huvitab teda 13.-16. sajand. Koortide suguvõsa on pärit Lõuna-Eestist, enne teist ilmasõda elas osa tema esivanemaid Kirumpääl. Põldu tehes leidsid nad sealt münte ja vana sõrmuse. Need leiud ergutasidki Erkki Koorti ajaloohuvi, andes ehk isegi tõuke kirjutada ajastust, kuhu leiud kuuluvad. 

Tagasi üles