Rahvusraamatukogu ootab reisihuvilisi Vabaduse väljakule

Rahvusraamatukogu Vabaduse väljakul.

FOTO: Eesti Rahvusraamatukogu

20. juunil kella 11-18 ootab Rahvusraamatukogu kõiki reisihuvilisi Vabaduse väljakule. Saab raamatuid vaadata, katsuda, lugeda ja laenutada. Tänavu on teemaks «Maa ja ilma kirjandus». See tähendab, et keskendume maailmas toimuvale ja rändamisele. Seda väga mitme nurga alt.

Päeva juhatab sisse maailmarändur Tiit Pruuli, kes kõneleb oma uuematest ettevõtmistest ja maailma kogemisest läbi rännuraamatute. Järgmisena räägib ajaloolane ja militaarekspert Ilmar Raag sõjandusega seonduvatest reisiviisidest läbi aegade, siis astub üles kodanikuühiskonna edendaja ja paljukäinud maailmakodanik Kristina Mänd ja päeva lõpus toob vanu ja värskeid sõnumeid Islandilt tõlkija ja põhjamaise vaimuilma asjatundja Askur Alas.

Kogu päeva jooksul mängitab helikandjatelt asjaomaseid rütme Valner Valme. Saab olema sisukas, lustilik ja mõttetihe raamatupäev. Tuldagu ja oldagu!

AJAKAVA:

11.00 Tiit Pruuli

13.00 Ilmar Raag

15.00 Kristina Mänd

17.00 Askur Alas

DJ Valner Valme

HUVITAVAT RAHVUSRAAMATUKOGUST

  • Rahvusraamatukogu lugemisalasse saab siseneda ilma lugejakaardita.
  • Rahvusraamatukogust saab raamatuid koju laenutada.
  • Rahvusraamatukogu rühmaruume saavad registreerunud lugejad tasuta kasutada.
  • Igas vanuses lugejad on teretulnud. Koolilastele pakume põnevaid teematunde.
  • Rahvusraamatukogu Konverentsikeskus pakub ruume erinevate ürituste jaoks: seminaridest kontsertideni.
  • Rahvusraamatukogus on väga palju kunsti, tule erinevatele näitustele! Laulupeo puhul oleme välja toonud oma trükised – tule Laulupeoraamatukogu näitusele.
Tagasi üles