K, 29.03.2023

Postimehe raamatuklubi alustab! Peatoimetaja Peeter Helme arutab külalistega, kas autoriga võib vaielda

Postimehe raamatuklubi alustab! Peatoimetaja Peeter Helme arutab külalistega, kas autoriga võib vaielda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3

Alustame Postimehe raamatuklubiga, kus kuu raamatu üle arutavad Postimehe peatoimetaja Peeter Helme ja kaks külalist. Esimeses saates uurime, millest on dr Yuval Noah Harari kirjutanud artiklikogus «21 õppetundi 21. sajandiks». Saates on külas robootikateadlane Maarja Kruusmaa ja majandusanalüütik Peeter Koppel.

Foto: Raamat

Dr Yuval Noah Harari on Oxfordi ülikooli doktorikraadiga ajaloolane, kellel on haruldane võime kirjutada keerulistel teemadel selgelt ja kaasahaaravalt. Tänu sellele on ta erakordselt menukad raamatud tõlgitud üle 40 keelde.

«Sapiens» uuris meie minevikku, «Homo Deus» vaatles tulevikku. Nüüd on aeg keskenduda olevikule. Yuval Noah Harari, üks nüüdisaja silmapaistvamaid mõtlejaid, pühendub oma kolmandas menuraamatus «21 õppetundi 21. sajandiks» tänase päeva tähtsaimatele küsimustele.

Mil moel muudavad arvutid ja robotid inimlikkuse olemust? Kuidas võidelda võltsuudiste epideemia vastu? Kas rahvusel ja religioonil on veel tähtsust? Mida peaksime õpetama oma lastele?

Tehnoloogia areneb kiiremini kui meie arusaam sellest, häkkimisest on saanud lahingutaktika ja maailm näib lõhestunum kui kunagi varem. Harari tõstatab olulised küsimused, mida peame endale esitama, et jääda ellu peadpööritavalt muutuvas maailmas. 21. peatükis, mis on ühtaegu sügavamõttelised ja provokatiivsed, arendab autor edasi oma eelmiste teoste ideid, luues selgust poliitilistes, tehnoloogilistest, ühiskondlikes ja eksistentsiaalsetes küsimustes.

Osta dr Yuval Noah Harari teos «21 õppetundi 21. sajandiks» siit!

Märksõnad
Tagasi üles