Siis pööras ta oma silmad minu poole ja ma ei vaadanud maha, vaid talle vastu. Ja ma ei kartnud enese pärast mitte.
«Ja sina, tüdruk? Naine, sa unustasid, kes sa oled ja milleks loodud. Hakkasid ühte selle mesikeelse ja verimeelse võõramaalasega. On ta siis nõnda saladuslik ja ohtlik, mis just ongi see, mis teid noori naisi tõmbab? Rumal naine. Hanekarjuse loomus.» Tema sõnad ei olnud mitte vihaga öeldud, vaid tüdimusest tuhmid. Minul ei olnud talle midagi vastata. Mitte tema ees polnud mul süüd.
Rasked tumedad silmad mõõtsid mind huvitult.
«Kui sa hästi palud, võin ma su Kivihavidele tagasi anda.»
Ja kuningas ootas mu vastust ja mina vastasin valjult, sest see oli parem kui lasta häälel väriseda või karedusse kaduda:
«Ma jään meelsamini oma mehe kõrvale, kuningas.»
Sa vaatasid minu poole ja sinu suu tuksatas, nagu oleksid enne väljalibisemist kinni püüdnud sõnad «Ära ütle nõnda!» – või ehk hoopis naeratuse.
Sa naersid nii loomulikult, kui sind lõigati.
Kuuevalla kuninga rasked silmad pöörasid korraks mu isa poole, aga see oli Ove, mu vend, kes tõusis, kulmud ja lõug rahulikud nagu graniidist tahutud. Ta ei vaadanud minu poole, aga sissehingamispaus andis mulle kahe silmapilgutuse jagu aega oma sisemust soomustada.
Ma ei tea, kas ta jättis vaikuse korraks lehvima minu heaks või omaenda häälde jõu ammutamiseks, kuid kui ta kõneles, olid tema sõnad selged ja teraskõvad.