Toimetajaauhind ootab taas kandidaate

Õigekeelsussõnaraamat.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kirjanike liidu algatusel loodi 2015. aastal Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind. Selle eesmärgiks on juhtida tähelepanu keeletoimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind antakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest.

Kandidaate võivad esitada kõik keele ja kirjandusega seotud organisatsioonid ja äriühingud, niisamuti ka eraisikud. Kandidaate saab esitada kuni 1. septembrini aadressil ekl@ekl.ee.

Esitada tuleb vabas vormis tutvustus kandidaadi erialasest tegevusest ja auhinnale kandideerimise põhjendus, soovitav on lisada nimekiri olulisematest toimetamistöödest. Kirjanike liidu ja Eesti Keeletoimetajate Liidu moodustatud žürii kuulutab laureaadi välja rahvusvahelisel keeltepäeval 26. septembril ja auhind antakse üle rahvusvahelisel tõlkijate päeval 30. septembril.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind anti esimest korda üle 2015. aastal, siis pälvis selle Maiga Varik. 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär ja 2018. aastal Linda Targo.

Tagasi üles