Stephen King tahab, et Netflix teeks uue ja parema «Kupli all» telesarja

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Stephen King.
Stephen King. Foto: Mark Lennihan / AP / Scanpix

2009. aastal ilmunud teadusulmeromaan «Under the Dome» ehk «Kupli all» on väikesest linnakesest Chester’s Mill, mis jääb ühel päeval koos elanikega müstilise kupli alla. Ülejäänud maailmast eraldatud inimestel tuleb kuidagi ellu jääda ja lahendada kupli mõistatus.

CBS tegi 2013. aastal romaani põhjal teleseriaali, milles küll järgitakse romaani põhisüžeed, kuid kus on muudetud mõnd tegelast ja olukorda. Sarja algus oli edukas ja see võeti hästi vastu. Esimesele hooajale järgnes veel kaks hooaega, kuid arvustused läksid üha kriitilisemaks ja vaatajanumbrid langesid järsult, mistõttu otsustati 2015. aastal sari lõpetada.

Pärast sarja tühistamist ei ole Stephen King selle kohta eriti sõna võtnud, kuid hiljuti postitas ta Twitterisse säutsu, milles avaldab selget pahameelt selle kohta, kuidas telesarja tegijad tema teosest kõrvale kaldusid. «Mis oleks, kui Netflix teeks «Kupli all» uuesti, aga hakkaks täiesti otsast peale ja see põhineks ka päriselt raamatul?»

Kingi pahane säuts näitab selgelt, et ta süüdistab sarja ebaedus telestuudiot CBS. Pole ime, et King just Netlixilt paremat sooritust loodab, sest Netlfix on teistelegi halvasti lõppenud sarjadele uuesti elu sisse puhunud. Jääb vaid loota, et Netflix selle mõtte ka teoks teeb.

Tagasi üles