Esimene eeskuju, tänu kellele Neil Gaiman tahtis kirjanikuks saada

Neil Gaiman.

FOTO: Matt Crossick / Empics Entertainment / Scanpix

Ulmekirjanik ja koomiksiautor Neil Richard Gaiman on üleilmselt tuntud ja tema töid on tunnustatud ka mainekate auhindadega. Mõte, et temast võiks üldse kirjanik saada, tekkis juba lapsepõlves, kui väike Gaiman luges Clive Staples Lewise «Narnia kroonikaid».

«C.S. Lewis oli esimene inimene, tänu kellele ma tahtsin saada kirjanikuks,» vahendab Lithub Gaimani ülestunnistust. «Ta tegi mind teadlikuks kirjanikust, et keegi seisab nende sõnade taga, et keegi jutustab seda lugu.»

Neil Gaiman armus enda sõnul sellesse, kuidas Lewis tekstis sulge kasutas. Nimelt olid autori vahemärkused tema meelest nii teravmeelsed ja ilmekad, et Gaiman hakkas sarnaseid võtteid kasutama hiljem ka oma kirjatöödes, mis ta lapseeas valmis vorpis.

«Ma arvan, et ehk oli see Lewise geniaalsus, mis tegi tema maailma mulle reaalsemaks kui oli see, milles ma elasin,» tunnistas ta, kuidas jõudis tõdemuseni, et soovib ise ka selline looja olla. «Ja kui kirjanikud võivad kirjutada Narnia lugusid, siis tahan mina ka olla kirjanik.»

Tagasi üles