Kuidas vältida ärakasutamise ohvriks langemist?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: PantherMedia/Scanpix

Varrakult ilmus Rootsi käitumisteadlase Thomas Eriksoni käsiraamat «Psühhopaadid minu ümber», mille tõlkis eesti keelde Liisi Koppelmaa.

Artikli foto
Foto: Raamat

Oleme kõik kuulnud lugusid meistermanipulaatoritest, abielulubaduse abil raha välja petjatest, kelmidest. Kuidas ta küll mind niivõrd osavalt ära pettis, tavatsevad ohvrid küsida. Kuidas ma aru ei saanud, et ta on kelm?

Jah, kuidas? Nad saavutavad instinktiivse manipuleerimisega peaaegu kõik oma eesmärgid. Nad oskavad igaühe oma sõnu uskuma panna ja pööravad sinu öeldu sinu vastu. Kuid tihti on nad väga populaarsed. Paljud armastavad neid, asetavad nad pjedestaalile ja isegi austavad neid.

Nad teesklevad, et on tavalised inimesed, aga tegelikkuses on röövloomad inimnahas. Need indiviidid teevad lõpuks kahju enamikule ja sageli ohver isegi ei tea, kes kogu selle jama taga peitub. Oled kindlasti mõnega neist kokku puutunud. Sellest raamatust saad teada, kuidas neid ära tunda, end kaitsta ja nendega ennastsäästvalt suhelda.

«Psühhopaadid minu ümber» on järg Rootsi käitumisteadlase, koolitaja ja kirjaniku Thomas Eriksoni ülimenukale raamatule «Idioodid minu ümber».

Tagasi üles