Miks me petame? Mis on truudusetus? Kõik need küsimused saavad vastuse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: pexels.com

Kirjastuselt Post Factum on ilmumas Esther Pereli raamat «Armastus ja petmine. Miks me murrame truudust?», mis avab petmise tagamaid.

Artikli foto
Foto: Raamat

Abielu on rikutud sellest ajast peale, kui abielu leiutati, ja sama kaua on üritatud petmist ära keelata. Õigupoolest iseloomustab truudusetust visadus, mida abielu võib vaid kadestada.

Kuidas peaksime suhtuma sellesse põlisesse tabusse, mis on üldiselt keelatud, aga mida ometi sama üldiselt tehakse? Miks inimesed petavad – isegi need, kes on õnnelikult abielus? Ja mida me «truudusetuse» all täpselt silmas peame? Kas petmiskindel abielu on üldse olemas? Kas petmine võib mõnikord abielule kasuks tulla?

Sadade paaridega töötanud terapeut Esther Perel kinnitab, et reetmine teeb haiget, kuid sellest on võimalik paraneda. Truudusemurdmine võib olla uks, mis viib uude abiellu – sama inimesega. Õige lähenemise korral võivad paarid nende tormiliste kogemuste abil kasvada ja õppida, olgu siis koos või eraldi.

Perel põimib päriselt juhtunud lugusid teravapilgulise psühholoogilise ja ühiskondliku analüüsiga ning kutsub lugeja kaasa ausale, arukale ja põnevale uurimisretkele mööda tänapäeva abielu keerdkäike.

Märksõnad

Tagasi üles