Endaga dialoogi astumine, järjest parem endast arusaamine ja oma tõe otsimine aitavad teadlikult elu keskpaika jõuda ja sellest terve nahaga läbi navigeerida. Autasuks on kergem ja parem elu.
Peep Vain kirjeldab oma teises raamatus «Keset elu» peamisi elu keskpaigaga seotud väljakutseid ja lahendusi. Lisaks neile jutustab ta mitmeid isiklikke lugusid. Kõik see kokku võimaldab lugejal keskenduda enda elule ja märgata lootusrikkalt võimalusi, kuidas kogeda üha suuremat rahulolu ja rõõmu.
Postimees avaldab raamatust ühe katkendi.
Kuidas mul üksi kodus olemise aeg kulges? Mida ma tegin ja kogesin? Millised arengud ja transformatsioonid läbisin?
Nagu öeldud, jõudsin 2014. aasta kevadel pärast üheksa aasta pikkust inkubatsiooniperioodi ajaloolise otsuseni tööellu pikem paus teha. Tagasivaates võin öelda, et tegu on mu elu ühe suurima seiklusega, mis siis, et suurem osa sellest toimus kodu kaitsvate seinte vahel. Seiklustel on tavaliselt mingi sihtpunkt või eesmärk, minul polnud aga kumbagi.
Täpselt samasse perioodi langes suurema pidulikkuseta ühe olulise lähisuhte lõpp. See võimendas töölt koju jäämise protsessi, lisades sellesse paar olulist mõõdet.
Ma ei jäänud koju mingi kindla plaaniga. Mul polnud mõttes kirjutada uut raamatut, ronida mõne kõrge mäe tippu, õppida ära kreeka keel ega süüvida oma psüühika sügavustesse. Soovisin ainult oma unistuse teoks teha: puhata. Ehk tasub aga nimetada, mille eest ma põgeneda tahtsin. Ma tahtsin, et ma ei sõltuks oma koolituskalendrist, ma ei tahtnud koolituste müümisega tegeleda ega juhtida kokku kuivanud meeskonda. Ma ei tahtnud kuulata end koolitustel rääkimas asju, mis olid mulle pähe kulunud, ega kuulata, kuidas osalejad annavad lihtsasti etteaimatavaid vastuseid küsimustele, mis ma neile esitasin. Ainuke asi, mis mind töö juures päriselt paelus, olid isikliku arengu koolitustel osalevate inimeste lood ja nende avastused, mille abil nad oma elu ja isiksuse varjatud või selgelt nähtavaid sõlmpunkte lahti harutasid.