P, 10.12.2023

Raamatu «Ayahuasca antoloogia» koostaja tuleb Eestisse teosest rääkima

Copy
Luis Eduardo Luna.
Luis Eduardo Luna. Foto: Erakogu

Eesti keeles ilmus äsja mahukas raamat «Ayahuasca antoloogia. Kohtumised Amasoonia püha taimega», mille üks koostaja Luis Luna (Colombia) 3. oktoobril Tallinnas kinos Kosmos IMAX sellest räägib.

Üritus toimub kinos seepärast, et näha saab ka uhiuut auhinnatud dokumentaalfilmi «From Shock to Awe» (USA 2019), mis heidab pilgu sõjakoleduse tulemusel raske psühholoogilise trauma all kannatavate veteranide ümberkujunemisrännakule. Sõjatandrilt koju pere juurde naasnud sõdurid räägivad ausalt võitlusest ärevushäirega, mis ei lase neil tavaelu elada. Rahu ei anna ka kümned retseptiravimid. Posttraumaatiline stressihäire viib USAs enesetapuni umbes 22 sõjaveterani päevas. Olukord on nii hull, et kodudes kaotatakse juba rohkem mehi ja naisi kui sõjas. Elusid saaks päästa taime abil, mille üks keemiline ühend on aga keelatud. 

Luna juhib Brasiilias uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku kõige eesrindlikematest teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles