Ülo Pikkov «Kop-kop». Illustreerinud Anne Pikkov. Kirjastus Päike ja Pilv, 2019.
Metsas valitseb vaikus ja rahu. Ühel päeval algab kopsimine, mis kuidagi lõppeda ei taha. Loomad lähevad otsima, kes küll sellist kõrvulukustavat lärmi teeb. Vana kuusepuu otsast leiavad nad väikese rähnipoisi. Ükskõik, kuidas loomad ka vaikust ei palu, rähnipoiss kopsib ikka edasi. Miks ta küll kopsib nii, et terve mets kajab? Millal ometi saabub taas vaikus ja rahu?
Ulrika Kestere «Siilike, kes kuulas kõiki». Tõlkinud Ülle Kiivet, illustreerinud autor. Kirjastus Koolibri, 2019.
Siilike leiab maailma suurima põldmarja. Ta tahab selle ära süüa alles siis, kui see päris küpseks saab. Iga päev käib siilike marja vaatamas, kuni ühel päeval ongi marjake valmis mis valmis. Siilike nopib selle ja otsustab nahka pista. Ootamatult lendab kohale vares, kes ärgitab siili marja koju tassima ja sellest pilti tegema. Kui pole pilti, pole ka tõendust, ütleb ta. Siilike asubki marjaga koduteele. Teel kohtab ta veel teisigi loomi ja linde. Igaühel on siilile häid soovitusi jagada, mida põldmarjaga peale hakata.
Jaan Tätte «Hülgeviga / Jäljed». Illustreerinud Regina Lukk-Toompere. Kirjastus Tammerraamat, 2019.
Kes meist ei teaks Jaan Tätte meelolukaid laulutekste? Neist kaks on saanud vahvaks lasteraamatuks, millele kelmikad pildid joonistanud Regina Lukk-Toompere. Illustratsiooni ja teksti koostöös on sündinud sümbiootiline tervik, mis paelub vanusest hoolimata. Omapärane on ka raamatu kujundus, tegemist on nn tirelraamatuga, millega tutvumist võib alustada ükskõik kummalt poolt. Toimugu see siis kas lugedes, pilte vaadates või hoopis lauldes.
Rohkem raamatusoovitusi leiad lastekirjanduse keskuse kodulehelt (www.elk.ee).