Eesti keeles ilmub legendaarse korvpalluri Kobe Bryanti raamat «Mamba mõtteviis»

Kobe Bryant.

FOTO: JB LACROIX / AFP / Scanpix

1. novembril ilmub kirjastuselt Varrak legendaarse korvalluri Kobe Bryanti raamat «Mamba mõtteviis», mis tutvustab lugejale tippsportlase sisemaailma.

FOTO: Raamat

«Mamba mõtteviis» tutvustab lugejale USA legendaarse korvpalluri Kobe Bryanti mõtteid. Maailma üks parimaid korvpallureid räägib omaenda sõnadega, kui põhjalikult ta seda spordiala tunneb. Ta mainib mängijaid, kellelt ta õppis, kirjeldab, kuidas ta vahel mängis ka vigastatuna – valust välja tegemata –, ja selgitab, miks kaotus ei tulnud tema puhul kõne allagi.

Ta jutustab, mis motiveeris teda üha edasi õppima ning ennast arendama ja ka oma meeskonnakaaslasi tagant tõukama. Bryant toob esile mõningaid mänguolukordi ja räägib ka vastastest, kellega ta oma karjääri jooksul kokku puutus – alates Michael Jordanist kuni LeBron Jamesini.

Bryanti sõnu saadavad vapustavad fotod, mille autor Andrew D. Bernstein on Bryantit aastate vältel pildistanud tuhandeid kordi. «Mamba mõtteviis» võimaldab heita pilku meie aja ühe kõige intelligentsema ja loomingulisema tippsportlase sisemaailma.

«Kui kuulen inimesi rääkimas, kuidas nad „Mamba mõtteviisist” innustust said, siis tunnen, et kogu mu raske töö ja vaev ning päeva alustamine öösel kell kolm on end ära tasunud. Sellepärast ma selle raamatu kirjutasingi,» tunnistab autor. «Siit võib leida rohkesti õpetussõnu – ja mitte ainult korvpalli, vaid ka Mamba mõtteviisi kohta.»

Tagasi üles