Peeter Võsa esitleb raamatut «Eesti rahva appikarje. «Võsareporteri» lugu»

Võsareporter.

FOTO: Reporter.ee

12. septembril kell 18 esitletakse Solarise Apollos Peeter Võsa uut raamatut «Eesti rahva appikarje. «Võsareporteri» lugu». Autoriga vestleb Anu Saagim.

FOTO: Raamat

Kõik kohalolijad saavad autorilt küsimusi küsida ja soovi korral ka raamatusse autogrammi. 

«Võsareporter» oli aastatel 2006–2012 eetris olnud saatesari, kus saatejuht Peeter Võsa tegeles inimeste abistamisega ning tähelepanu juhtimisega ühiskonna valupunktidele.

Kiirelt Eesti vaadatuimaks saateks tõusnud «Võsareporter» oli telesaade, mis ei pidanud end paremaks inimestest, kelle juures käidi ja keda ekraanil näidati. Pidevalt elu pahupoolega tegelnud saate suurim saavutus oligi tegelikult see, et asju nimetati õigete nimedega ja kõike näidati valehäbita. Sellised me olemegi. Selline ongi meie tegelik elu.

Raamatus räägitakse tühjenevast Eestist. Külad ja alevikud hääbuvad, inimesed lahkuvad kodudest, otsides paremat elu mujal. Need kes jäävad, peavad sageli toime tulema vähesega, trotsidest vaesust ja teinekord ka ametnike ükskõiksust. Taolises lootusetus olukorras otsitakse tihti tuge alkoholist, mis omakorda tekitab uusi probleeme.

Tagasi üles