Heie Marie Treier esitleb EV100 raamatusarja kuuluvat teost «Eesti fotograafia 100 aastat»

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Heie Marie Treier.
Heie Marie Treier. Foto: Rene Suurkaev

23. septembril kell 16 toimub fotokunstikeskuses Fotografiska Heie Marie Treieri raamatu «Eesti fotograafia 100 aastat» esitlus. EV100 raamatusarja kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga Tanel Verk.

Foto: Raamat

Eestlaste enesemääramine sai hoogu, kui maarahvas, nagu end kutsuti, 1860. aastate keskel fotodele ilmus. «Eesti foto 100 aastat» järgibki mõtteliselt ajatelge, ometi selgub igas peatükis, et ajatelg ei taha rangelt võetuna kehtida. Nimelt on fotograafia ise ning fotoga tegelevad isiksused pidevas dialoogis olnuga, vahetu ümbrusega, mineviku ja oleviku inimestega, kohtade ning ajaga. Fotograafia lugu on pigem ruumiline kui lineaarne, mida võib ilmselt öelda teistegi valdkondade kohta.

Raamat on üles ehitatud nii, et üldistavatele osadele järgnevad n-ö juhtumid, kus heidetakse punktvalgust mõnele teemale või aspektile, selle asemel et püüda kirjutada «kõigest». Juhtumeid on püütud valida nii, et nad pigem täiendaksid juba ilmunud põhjalikke käsitlusi ja kasvataksid sedavõrd paeluva valdkonna suhtes huvi veelgi.

Tagasi üles