Saada vihje

Toomas Vindi «Täiskasvanute mängud» koosneb kolmest menuromaanist

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Toomas Vint.
Toomas Vint. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kirjastuselt Tulikiri on ilmunud Toomas Vindi «Täiskasvanute mängud». Teos koosneb kolmest eraldiseisvast varem ilmunud menuromaanist, mida võiks nimetada Helger Tepneri triloogiaks.

Artikli foto
Foto: Raamat

Esimene romaan «Kojamehe naine» jälgib parteiladviku perekonnas võrsunud Helger Tepneri iseseisvumist, tema mässu perekonna ja süsteemi vastu eelmise sajandi kuuekümnendatel. Himurat kojamehe naist võib võtta kui okupatsioonivõimu metafoori – mis siis, et ta on koledavõitu ja vastiku iseloomuga, aga samal ajal ta pakub noorukis pakitsevale ihale rahuldust.

Teine romaan «Topeltvalguses» pakub lähivaate 1988 aasta suvele, kui lauluväljakul rahvas tormiliselt aplodeeris värvi vahetavatele parteibossidele. Minategelaseks on noor naine, kes saab oma ülemuse, Helger Tepneri, armukeseks. Elame kaasa pöördelise suve pöördelistele sündmustele oma eluga kimbus oleva noore naise silmade läbi.

Kolmanda romaani «Mäluauguga naine» peadpööritav sündmustik leiab aset ajal enne 2008 aasta majanduskriisi. Peategelane, kolmekümnendates aastates valgekrae, korjab maanteekraavist üles teadvusetu naise. Algab veider manipulatsioonide ahel, kus peategelane muutub Helger Tepneri ja ta naise mängukanniks. Saame teada, milline on Helger Tepneri ja Eesti nägu käesoleval aastatuhandel.

Märksõnad

Tagasi üles