Võidab see, kes oskab vanaks saada

Copy
Kai Saks.
Kai Saks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kardioloog ja geriaater dr Kai Saks on enne rahvusvahelist eakate päeva välja andnud huvitava ja väga vajaliku teose «Avameelselt vananemisest. Võidab see, kes oskab vanaks saada».

Foto: Raamat

«Mida teevad kõik inimesed samal ajal? Vananevad muidugi. Pole vahet, kas oled sündinud eile või aastakümneid tagasi – iga päevaga saad ikka vanemaks.  Kuni viimaks oledki vana, sageli eneselegi ootamatult,» tutvustab Kai Saks uut raamatut.

«Vanaks ei saada äkki, vananemisega seotud tunnused hakkavad ilmnema juba päris noores eas, pärast seda, kui keha on saavutanud maksimumvõimed. Seega ei ole selle raamatu lugemiseks vanusepiire.»

Raamatus on autori sõnul juttu sellest, kuidas muutuvad meie keha ja vaim, suhtumine iseendasse ja ühiskonna suhtumine meisse elu jooksul ning kuidas nende muutustega võimalikult valutult toime tulla. On ka soovitusi, kuidas hoiduda enneaegsest vananemisest, mida teha sagedasemate vanaea haiguste ärahoidmiseks, kuidas märgata esmaseid haigustunnuseid ja kust otsida abi.

«Tegelikult on kogu elu ettevalmistus vanaduseks, et seda siis vääriliselt hinnata,» usub Saks. «Nendele, kes «on osanud» vanaks saada, seda isegi koos haigustega, on kingituseks ilus pikk rahuloluaeg elu lõpus, kus on aega selgust saada nii iseendas kui ka maailmaasjades.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles