Galerii: Tartus tänati Eesti Vabariik 100 juubelitrükiste sarja panustanuid

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy

4. oktoobril toimus Tartus EV100 juubelitrükiste sarja tänuõhtu Lõuna-Eesti piirkonna autoritele ja teistele sarja valmimisele kaasa aidanutele. Juubeliperioodil ilmus EV100 raamatusarjas 43 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade.

«EV100 raamatusari on ainulaadne «biblioprojekt» kõigi nende riikide võrdluses, kes neil aastail oma sajandat sünnipäeva tähistasid. Teisalt on tegu tubli täiendusega Eesti raamatuvaramusse, kus nüüd on süsteemne ülevaade kõigist põhilisist eluvaldkonnist meie riigisajandi jooksul,» nentis Eesti Vabariik 100. aastapäeva juhtrühma esimees Toomas Kiho.

Tänuüritusel peeti meeles EV100 juubelisarja teoste autoreid, kolleegiumi, toimetajaid, raamatuesitluste vestluspartnereid, sponsoreid ja teisi, kes sarja valmimisse oma osa andsid.

Põhja-Eesti piirkonna EV100 raamatusarja tänuüritus toimub kolmapäeval, 9. oktoobril Tallinnas Kirjanike majas.

Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.

Ülevaatesarja andis aastail 2018-2019 välja Postimehe kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles