Enamiku juttude keskmes on loomad-linnud-putukad, vähem on lugusid inimtegelastega. Kogumikust leiab nii vanu häid tuttavaid, nagu rebane kalakoormaga, kui ka neid, millega lugejad esmakordselt kohtuvad. Eriti vahva on see, et lood on esitatud paralleelselt eesti keeles ja setu murdes, mis võimaldab lastega koos läbi viia rohkelt ühistegevusi.
Ernst Peterson-Särgava. «Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest». Illustreerinud Katrin Ehrlich. Kirjastus EKM Teaduskirjastus, 2019.
Kes meist ei teaks lugusid reinuvader rebasest, tema sekeldustest ja kavalatest plaanidest? Nüüd on need tuntud muinasjutumeistri Ernst Peterson-Särgava kogutud ja töödeldud muinasjutud uue raamatuna välja antud. Teos algab autori eessõnaga «Hakatuseks», mis kirjutatud 1947. aasta väljaandele. Järgnevad lood kirjeldavad, kuidas rebane eide-taadiga tuttavaks saab ning milliseid seiklusi elu jooksul üle elab. Raamatu viimane lugu «Rebase ots» toob sisse ka nukramaid noote. Teiste tegelastena esinevad igasugu metsa- ja taluloomad, inimestest eit, taat ja külarahvas.
Lõpus on Risto Järve saatesõna, milles raamatu autorile ja tema loomingule ka pisut põhjalikum pilk heidetakse. Uued kaasahaaravad illustratsioonid on maineka raamatukunstniku Katrin Ehrlichi looming.
«Läti muinasjutud». Koostanud Inga Karlsberga, illustreerinud Gita Treice, tõlkinud Contra. Kirjastus Hea Lugu, 2019.
Tüüpilised, populaarsed ja levinud läti muinasjutud. Enamasti on tegemist imemuinasjuttudega, millel Eestiski tuntud kujusid. Võluesemed, ootav printsess või kosilane nastik Messinghabe, Kuldne laev, Kartmatu ja kuradid jpt toovad meie ette lähedal asuva, kuid viimasel ajal siiski vägagi kaugeks jäänud naabermaa.