Saada vihje

Terapeut Kene Vernik esitleb praktilist käsiraamatut unetusest jagu saamiseks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kene Vernik, unenõustaja ja psühholoog analüüsib uuringutulemusi.
Kene Vernik, unenõustaja ja psühholoog analüüsib uuringutulemusi. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Tänapäeva kiires ja stressirohkes maailmas on une ja unetusega seotud probleemid aina levinumad. 9 aastat unemeditsiiniga tegelenud terapeut Kene Vernik räägib raamatus «Hea une teejuht» unetusest, nende põhjustest ning jagab soovitusi ja nippe, kuidas unetusest võitu saada.

Raamatu «Hea une teejuht» esitlus toimub Solarise Apollos 22. oktoobril kell 18 ja autoriga vestleb Ingrid Peek.

Kene Vernik «Hea une teejuht».
Kene Vernik «Hea une teejuht». Foto: Raamat

«Raamat «Hea une teejuht» aitab korrastada ühte kõige olulisemat tegevust ehk magamist ehk unetervise eest hoolitsemist. Raamat on täis soovitusi ning spetsiaalseid tehnikaid ja harjutusi, mida üks rahutu magaja võiks läbi teha. Lisaks praktilisele poolele ei puudu ka teooria. Teooriast rääkimine on oluline, sest paluda teha teil kõiki neid muutusi ilma põhjendusteta, ei saa see olema piisavalt motiveeriv. Kõik raamatus kirjeldatud harjutused ja tehnikad on teadusuuringutes kinnitust leidnud. Raamatusse valisin need tehnikad, mida olen ka ise õppinud ja praktiseerinud,» tutvustab Vernik oma teost.

«Olen unemeditsiinis töötanud kokku aktiivselt 9 aastat. Unealane teekond sai alguse 2006. aastal, kui olin 21-aastane. Õppisin teisel kursusel psühholoogiat ja alustasin ka kohe tööd Tartu Psühhiaatriakliinikus unekeskuse osakonnas – seega olen ühtekokku olnud selle alaga seotud 13 aastat. Haiglas omandasin unetehnoloogi praktilised oskused ja 2016. aastal sain unetehnoloogi kutse Euroopa Unemeditsiini komisjonilt. Minu unealasele haridusele lisandus veel Tartu Ülikooli magistrikraad psühholoogias ja mitmed õpingud psühhoteraapiate alal.»

Tagasi üles