Kaido Höövelsoni elulugu paljastab nii mõndagi, mida eestlased oma iidoli kohta ei tea

Copy
Baruto ehk Kaido Höövelson Rakveres 2006. aastal. Paremal Tiina Puudel.
Baruto ehk Kaido Höövelson Rakveres 2006. aastal. Paremal Tiina Puudel. Foto: Toomas Huik

Einar Ellermaa ja Inge Pitsner on kirja pannud Kaido Höövelsoni eluloo «Baruto. Rääkimata lood». Värskelt müügile tulnud teos annab vastused paljudele isiklikele küsimustele ja jutustab sellest, mis meie tippsportlasega Jaapanis juhtus.

Einar Ellermaa, Inge Pitsner «Baruto. Rääkimata lood».
Einar Ellermaa, Inge Pitsner «Baruto. Rääkimata lood». Foto: Pilgrim

19. veebruaril 2004 istus 19-aastane Kaido Höövelson Tallinnas lennukisse, et jõuda Kopenhaagenisse ja sealt edasi Tokyosse. Ta ei teadnud, millal ta jälle koju saab ja lähedasi näeb. Ta ei teadnud, mis teda Jaapanis ees ootab. Teadis ainult, et temast peaks Jaapanis saama profisumomaadleja.

20. augustil 2019 istus Kaido Höövelson Tallinnas lennukisse, et jõuda Helsingisse ja sealt Tokyosse. Seekord lendas ta koos abikaasa Elena ja poja Taariga ning ta teadis, mis teda ees ootab – Jaapani sõbrad, tuttavad ja fännid ning paljude aastate jooksul armsaks saanud paigad, mis tema sumokarjääris olulised olid. See on täiesti teistsugune reis kui üle 15 aasta tagasi sumotalli saabumise ajal. Kaido ehk jaapanlastele Baruto on nüüd Jaapanis väga austatud ja tuntud. Inimesed tunnevad uhkust, kui saavad tema seltskonnas olla.

Mis jääb nende kahe reisi vahele? Miks ütleb Kaido raamatu lõpus: «Kõigil, kes ütlevad, et mul on kadestamisväärne elu või et ma olen midagi lihtsalt saanud, soovitan minna Jaapanisse ja proovida elada minu elu otsast peale»? Kas ta teadis, kui ränk elu teda sumoklubis ees ootab? Kui palju ta esimesel Jaapani-aastal mõtles loobumisele? Mis sundis teda pärast treeninguid ka üksi trenni tegema? Kuidas klubiomaniku naine Kaidot alandas ja kiusas? Milline on Kaido ja tema abikaasa Leena armastuse lugu? Kuidas Kaido pärast sumokarjääri lõppu neli aastat Jaapanis telesaateid juhtis ning miks ta otsustas ülieduka karjääri lõpetada ja Eestisse kolida? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastused raamatust.

Tagasi üles