R, 22.09.2023

Inglismaal on audioraamatud e-raamatutest juba popimaks muutumas

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Deloitte uuring näitab, et 2020. aastal müüakse tõenäoliselt Inglismaal audioraamatuid rohkemgi kui tavalisi e-raamatuid.

Kümme aastat tagasi ennustati, et e-raamatud on tulevik, kuid nüüd on trend muutunud. Deloitte uuringu põhjal on audioraamatute müük 2018. aastast tõusnud 25 protsenti, seevastu e-raamatute müük on languses, edastab The Independent.

2017. aastal langes Inglismaal e-raamatute müük 4 protsenti. Kuigi trükiraamatute müük jõudis viis aastat tasapisi tõusta, on seegi tänavu 5,4 protsenti langenud. See aga ei tähenda, et inimesed jätkuvalt raamatuid ei armastaks, lihtsalt tarbijaharjumused on niivõrd palju muutnud, et inimesed eelistavad lugusid kuulata ja mitte ise lugeda.

Ekspertide hinnangul on audioraamatute menu põhjuseks ühelt poolt tehnoloogia areng, tänu millele on kvaliteetsed heliseadmed inimestele kergesti kättesaadavad. Raporti koostajate sõnul on  jõudsalt tõusnud ka nutiseadmete ja kõrvaklappide müük, mis seda selgitab. Teiselt poolt on kasvavate müüginumbrite põhjuseks kuulsad näitlejad, kes tekste ette loevad. Väga hästi on müünud näiteks Elton Johni ja Michelle Obama ette loetud raamatud.

Lisaks kõigele on audioraamatuid väga lihtne oma seadmesse soetada. «Audioraamatuid saab nüüd alla laadida ühe nupuvajutusega igal pool ja igal ajal,» nentis Deloitte meediauuringute juht Paul Lee. «Vaikus võib olla kuldne, aga see ei ole tingimata kõige huvitavam asi, mida tööle minnes, trenni tehes või kodutöid tehes kuulata.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles