Ilmus album sündmusfotodega, mis maalib ainulaadse pildi Tallinna ajaloost

Kaanefoto: Ivan Teterin. Reval (Tallinn) – Peeter I ausamba avamise pidustusteks ehitud Pikk tänav 1910. aasta sügisel. 
Fotopostkaart. Fotomuuseum, TLM F 63. 

FOTO: Raamat

13. detsembril kell 15.00 esitlevad Tallinna Linnamuuseum ja kirjastus Tänapäev Neitsitornis raamatut «Pildile püütud. Sündmusfotod 1856–1990 Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi kogust». Raamatu koostaja Merilis Roosalu tutvustab samas Tallinna Linnamuuseumi pildikogude kasutamisvõimalusi Eesti muuseumide veebivärava (muis.ee) vahendusel.

Omaaegse Revali, seejärel Tallinna – noore Eesti Vabariigi, sõjast räsitud ENSV ning taas vabadusele püüdleva Eesti pealinna tänavad on palju näinud. Tallinna Linnamuuseumi Varamu sarja värskes raamat pakub valikut 274 ajaloolisest fotost, mis kajastavad tallinlaste elu ja tänavapilti mõjutanud sündmusi. Need puudutasid paljusid, tõid kaasa muutusi elukorralduses või koguni riigikorras.

Albumist leiab ülesvõtteid raudteeühenduse algusaegadest Revali ja Peterburi vahel, Vene tsaaririigi võimusümboli, Peeter I mälestusmärgi avamisest 1910 ning mahavõtmisest 1922 Heinaturul ehk Vabaduse väljakul. Jäädvustusi on Eesti Vabariigi 1930. aastate plahvatuslikust ehitustegevusest, Teisest maailmasõjast ja selle hävitustööst,1980. aasta olümpiapalavikust ja taas sinimustvalget trikoloori lehvitanud vabaduse tuultest Tallinnas.

Sündmusfotosid saadavad lühikesed tutvustavad tekstid paralleelselt eesti ja inglise keeles.

Sellisena sobib Tallinna Linnamuuseumi fotokogu 1856.–1990. aasta sündmusfotode pildialbum nii tallinlaste mälukildude peegeldajaks kui ka linna ajalugu tutvustavaks kingituseks väliskülalisele.

Raamatu koostaja, muuseumi fotokogu hoidja Merilis Roosalu tutvustab lühidalt pildikogude kasutusvõimalusi Eesti muuseumide veebivärava (muis.ee) vahendusel. Jagatakse ka juhiseid orienteerumaks piltide varalistes ja mittevaralistes autoriõigustes ja kasutustingimustes. 

Raamat valmis koostöös kirjastusega Tänapäev ning on Tallinna Linnamuuseumi Varamu sarja teine raamat.

Kaanefoto: Ivan Teterin. Reval (Tallinn) – Peeter I ausamba avamise pidustusteks ehitud Pikk tänav 1910. aasta sügisel. 
Fotopostkaart. Fotomuuseum, TLM F 63. 

FOTO: Raamat

«Pildile püütud. Sündmusfotod 1856–1990 Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi kogust»

Koostanud Merilis Roosalu

Tekstide autor Katrin Frosch

Inglise keelde tõlkinud Tiina Randviir

Toimetanud Mari Karlson

Kujundanud Andres Tali

464 lk, kõva köide

Tagasi üles