P, 10.12.2023

Galerii ⟩ Tom Valsberg esitles elujaatavat aforismiraamatut «Eluterve pohhuist»

Copy

Tom Valsberg esitles 16. detsembril Solarise Apollos uut raamatut «Eluterve pohhuist», mis õpetab inimesi muredest lahti laskma ja elu stressivabalt võtma.

Kes on eluterve pohhuist? See on tegelane, kes hoolib, aga ei muretse. Ta pigem laseb varvast, kui kuulab kellegi hala või süüdistamist. Ta ei tee kärbsest elevanti ega satu pisiasjadest paanikasse. Ta on õppinud ahastamise asemel end hoopis herneks naerma. Ta teab, et küünte närimisest vitamiine ei saa. Ta ei võta elu liiga tõsiselt, sest teab, et ta niikuinii ei pääse sellest eluga.

«See muhedalt muigav ja huumorit armastav tegelane elab sinu sees. Selle raamatu abil saad sa ta üles äratada, et luua muretum ja stressivabam elu,» ütleb Valsberg.

Raamat pakatab nutikatest aforismidest, nagu näiteks: «Eluterve pohhuist ei võta joogat eriti tõsiselt. Aga ta teab, et jooga eesmärk pole mitte pead tagumiku poole painutada, vaid hoopis pea tagumikust välja tõmmata.» Naljakate piltidega illustreeritud raamat on väga kergesti loetav. Lugeja saab konkreetseid näpunäited, kuidas muuta suhtumist ja jääda positiivseks, kui ollakse silmitsi ootamatu ebameeldiva olukorraga. Kindlasti saab lugeja kõhutäie naerda, aga panna kõrva taha ka väga häid tarkuseteri.

Valsberg alustas raamatu kirjutamist märtsis, kui saabus Ameerikast ja avastas, et ema on närvis tühiste asjade pärast. Kui Tom ütles emale, et võta vabalt, kostis ema: «Kui sa nii tark oled, siis kirjuta sellest raamat!»

Tom kirjutaski.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles