15 tsitaati tuntud eestlastelt, kes innustavad sind uuel aastal rohkem liikuma ja sporti tegema

Kristina Šmigun-Vähi tõi Eestile Torino olümpiamängudelt kaks kuldmedalit. FOTO: Raigo Pajula

Detsembri keskel ilmus ligi 400-leheküljeline kogumik, mis innustab liikuma ja sportima ning seeläbi enda elukvaliteeti parandama. Kogumik sisaldab inspireerivaid tsitaate selle valdkonna tippudelt ja on suunatud igal tasemel harrastajatele ning alustajatele.

Kadri Kütt «Sinu 365 uut võimalust!». Illustratsioon: Anti Veermaa. FOTO: Best Press

Kogumik «Sinu 365 uut võimalust!» sisaldab 365 mõtet, mis annavad inspiratsiooni liikumise ja sportimisega alustamiseks ning ka vaatamata väljakutsetele jätkamiseks. Innustavaid mõtteid jagub raamatus aasta igaks päevaks ja erinevateks hetkeks, mil entusiasmi napib: kahtluse korral, miks üldse liikuda ja sportida; kui ei tea, kuidas aktiivsema eluga alustada või jätkata või kui pole selleks piisavalt tahet; olukorras, kus tuleb toime tulla tagasilöökidega ja ka endale eesmärkide seadmisel.

Avaldame raamatust tsitaate, mis aitavad igal lugejal saada veelgi aktiivsemaks ning nii füüsiliselt kui vaimselt tugevamaks inimeseks. 

***

 • «Sport võib olla töö ja pöörane pingutus, mis lööb silme eest mustaks. Meie igapäevaelus on aga sport hoopis see, mis lööb pildi klaariks, annab nii hea enesetunde, terava mõtlemise kui tugeva tervise. Ma teen sporti iga päev ja ennekõike selleks, et mul oleks rohkem energiat kõike ettevõetut täiel rinnal nautida.»

KRISTINA ŠMIGUN-VÄHI, murdmaasuusataja, kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister

 • «Sportida võiks, et olla tugev ja terve, et olla harmooniline inimene, et nautida elu kõige kirkamates värvides.» 

MARGUS VIIGIMAA, südametervise arst

 • «Kui liigume ja spordime, oleme elurõõmsamad, aktiivsemad ja elame täisväärtuslikku elu pikemat aega. Sportlik välja näha ja end heas kehalises vormis hästi tunda on suur eelis, mille nimel tasub natukene vaeva näha.» 

TÕNU TÕNISTE, purjetaja, olümpiamängude kahekordne medaliomanik

 • «Tänapäeva elutempo on üha kiirem ja enda jaoks aega leida väga raske. Liikumine ja sportimine, kui seda naudid, on sinu kvaliteetaeg, olla oma mõtetega ja unistustega ning ühtlasi on see hea aeg uute ideede tekkimiseks.» 

MADIS RAHU, ortopeed ja harrastussportlane

 • «Enamasti ei kahetseta seda, mida on otsustatud teha, vaid seda, mida ei ole tehtud.» 

UKU RANDMAA, soolopurjetaja, esimese eestlasena purjetanud üksinda ümber maakera

 • «Mugavusest välja tulla on kõige raskem. Ka natukene igapäevast liikumist mõjutab su füüsist, kehahoiakut ja tervist. Oma kingapaelad seon ma ise.»

KAIDO HÖÖVELSON, sumomaadleja, maailma suurima profiturniiri võitja

 • «Liikudes ja proovides mitmesuguseid spordialasid avastad, et õpid uusi oskusi ning see tõstab sinu enesekindlust. Sport toob inimeses esile tema parima poole ja muudab ta imetlusväärseks.»

ALLAR RAJA, sõudja, neljapaadi olümpiapronks ja MM-võistluste medaliomanik

 • «Kui palju stressi jääks olemata, tablette söömata ja raha alles, kui inimesed ennast regulaarselt liigutaksid. On ikka hea tunne, kui peeglist näed pekkide asemel trimmis keha, rääkimata heast enesetundest, mida pingutus annab.»

TOOMAS TÕNISTE, purjetaja, olümpiamängude kahekordne medaliomanik

 • «Sport annab vabadustunde.» 

MAGNUS KIRT, odaviskaja, MMi hõbe

 • «Ma olen eluaeg iga päev proovinud, aga pole veel aru saanud, mis mõte on sportida. See väsitab ja võtab aega, kogu aeg on kuskilt valus ning katki ja suur mure, kas jälle saab. Isegi kahetseda pole selle puhul millegi üle.» 

JÜRGEN LIGI, poliitik ja harrastussportlane

 • «Sportimine on osa inimese pürgimisest täiuslikuma isiksuse poole. Tehing spordi ja liikumisega on selline, milles sa kunagi petta ei saa, selles kaupled alati kasudega.» 

TANEL KANGERT, jalgrattur

 • «Ei saa olla vaimult terav ja tunnetes ergas, kui keha on vähesest liikumisest lõtv ning lodev. Kui tahad elada mitmekülgselt ja täisväärtuslikult, on hea sportlik vorm selle möödapääsmatu eeltingimus.» 

PRIIT PULLERITS, ajakirjanik ja harrastussportlane

 • «Inimeste ja inimkonna seisukohalt julgen südamele panna, et kõigi meie järeltulevate generatsioonide tervis, heaolu ning suutlikkus on otseses seoses meie endi samade näitajatega. See ehk ongi siin maailmas kestvaim põhjus sportimise ja liikumise kaudu tervist ning heaolu parandada. Indiviidi seisukohalt on sportimine ja kõik sellega kaasnevad küsimused, probleemid ning võimalused, sh nende puudumine, üks efektiivsemaid viise iseendani jõudmiseks.» 

RASMUS MÄGI, tõkkejooksja, EMi hõbe 400 m tõkkejooksus

 • «Igas kaotuses on midagi õpetlikku. Kui teed õiged järeldused, oled järgmine kord oma eesmärgile palju lähemal või teed selle lausa teoks.» 

GERD KANTER, kettaheitja, olümpiavõitja ja maailmameister

 • «Kui sulle meeldib see, mis sa teed, siis tahad sa ka trenni minna. Kõige tähtsam eesmärk võiks olla hea enesetunne. Kui ma tippspordiga ei tegeleks, siis teeksin trenni just selle nimel.» 

KAIA KANEPI, tennisist, nelja maailma tippturniiri võitja

Tagasi üles
Back